Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Zbuduj sobie instrument

Muzyka jest wszędzie, w domu i w biurze, a instrument do jej stworzenia może powstać z najróżniejszych materiałów codziennego użytku. Zgadzacie się z tym? Chcecie spróbować? Już ten piątek we Frankfurcie odbędą się bezpłatne międzykulturowe warsztaty z budowy instrumentów. Także w języku polskim.

pianino

- Wszędzie można znaleźć przeróżne dźwięki i instrumenty – uważa Piotr Zarzycki, student Uniwersytetu Viadrina oraz członek stowarzyszenia Verbuendungshaus fforst e.V., które prowadzi samodzielny dom studencki we Frankfurcie nad Odrą.

O inicjatywach podejmowanych przez tę organizację mieliśmy okazję pisać już nie raz. Tym razem jej przedstawiciele wpadli ma kolejny, oryginalny pomysł. To właśnie tam, w domu, w którym mieszkają studenci z różnych stron świata, odbędą się warsztaty z budowy instrumentów.

Dla dodatkowej inspiracji, 12 października o godz. 19 odbędzie się koncert, czyli prezentacja stylów muzycznych oraz instrumentów z różnych stron świata. A w sobotę i niedzielę, czyli 13 i 14 października, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach muzycznych. Warsztaty zaczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 17.

- Będzie można zbudować swój samodzielnie zaprojektowany instrument z różnorakich materiałów, również tych codziennego użytku – zaprasza P. Zarzycki. Udział mogą wziąć mieszkańcy Słubic i Frankfurtu, wstęp jest wolny. W zależności od potrzeb uczestników, warsztaty będą prowadzone po polsku, niemiecku i angielsku.

Verbuendungshaus fforst mieści się przy ul Forststrasse 3-4 we Frankfurcie nad Odrą.

fforst siedziba

Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama