Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Dyskutowali o historii Świecka

W bibliotece poznawali regionalną historię najbliższych okolic, a dokładnie Świecka. Dyskusyjny Klub Książki zaprosił na pouczającą prezentację.

dkk swiecko

Pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach już za nami! Uczestnicy (a dokładniej mówiąc, uczestniczki) spotkały się 26 września w Dziale Regionalnym. A to dlatego, że spotkanie było poświęcone lokalnej, niełatwej historii, dotyczącej niemieckiego obozu pracy, który istniał w latach 1940-1945 tuż za Słubicami, w miejscowości Świecko.

Rozmowa w klubie dotyczyła publikacji książkowych, poświęconych historii tego miejsca. Te rozmowy zostały wzbogacone prezentacją, która została przygotowana na podstawie dokumentów znajdujących się w zbiorach Działu Regionalnego biblioteki.

- Niezmiernie realistycznie przybliżyła cierpienia więzionych tam ludzi różnej narodowości – mówiły uczestniczki spotkania. - Warto znać oraz pamiętać historię naszego miejsca zamieszkania, naszego regionu. To była wyjątkowo ciekawa lekcja historii! – podsumowały zgodnie.

Niedługo kolejne klubowe dyskusje. - Spotkania DKK mają charakter otwarty – dla wszystkich chętnych, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach. Czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu mogą w każdej chwili dołączyć do klubu – zapraszają słubickie bibliotekarki.

O terminach i tematach będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama