Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Dyskutowali o historii Świecka

W bibliotece poznawali regionalną historię najbliższych okolic, a dokładnie Świecka. Dyskusyjny Klub Książki zaprosił na pouczającą prezentację.

dkk swiecko

Pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach już za nami! Uczestnicy (a dokładniej mówiąc, uczestniczki) spotkały się 26 września w Dziale Regionalnym. A to dlatego, że spotkanie było poświęcone lokalnej, niełatwej historii, dotyczącej niemieckiego obozu pracy, który istniał w latach 1940-1945 tuż za Słubicami, w miejscowości Świecko.

Rozmowa w klubie dotyczyła publikacji książkowych, poświęconych historii tego miejsca. Te rozmowy zostały wzbogacone prezentacją, która została przygotowana na podstawie dokumentów znajdujących się w zbiorach Działu Regionalnego biblioteki.

- Niezmiernie realistycznie przybliżyła cierpienia więzionych tam ludzi różnej narodowości – mówiły uczestniczki spotkania. - Warto znać oraz pamiętać historię naszego miejsca zamieszkania, naszego regionu. To była wyjątkowo ciekawa lekcja historii! – podsumowały zgodnie.

Niedługo kolejne klubowe dyskusje. - Spotkania DKK mają charakter otwarty – dla wszystkich chętnych, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach. Czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu mogą w każdej chwili dołączyć do klubu – zapraszają słubickie bibliotekarki.

O terminach i tematach będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama