Słubice: 21 maja 2019   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Seniorzy i młodzież wspólnie zaśpiewają pod jednym szyldem - powstaje chór Kukułeczki's
reklama
reklama

Seniorzy i młodzież wspólnie zaśpiewają pod jednym szyldem - powstaje chór Kukułeczki's

Dekoracje wykonane, próba generalna wyśpiewana – polscy i niemieccy seniorzy są gotowi na biesiadę, która już w ten weekend odbędzie się w sąsiednim Frankfurcie. Wydarzenie będzie ważne z jeszcze jednego powodu – zawiązania się nowego chóru „Kukułeczki’s”.

biesiadan przygotowania_2

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla seniorów z obu stron Odry. Członkowie chórów Konsonans i Lebensfreunde, wspierani przez podopiecznych Naszej Chaty z Cybinki, intensywnie szykowali się do ważnego dla nich wydarzenia – biesiady „Na weselną nutę”. Impreza odbędzie się 7 października we Frankfurcie w namiocie postawionym na Brunnenplatz z okazji święta piwa Oktoberfest.

- To przedsięwzięcie integrujące i aktywizujące seniorów oraz dzieci i młodzież ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą – wyjaśnia Natalia Szulc ze spółki Arle, koordynator całego przedsięwzięcia. - Ważnym elementem jest dialog międzypokoleniowy, którego celem jest stworzenie wspólnej przestrzeni artystycznej. A to będzie okazją do nawiązania relacji, poznania historii, tradycji i kultury obu narodów – dodaje.

Aby wszystko wypadło jak najlepiej, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Dlatego 27 września seniorzy i młodzież mieli próbę generalną w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pod okiem instruktora Piotra Pakulskiego. A wcześniej w cityTREFF wspólnie wykonywali dekoracje.

biesiadan przygotowania_1

Ich praca nie pójdzie na marne. Podczas biesiady we Frankfurcie wystąpią z pierwszym, oficjalnym występem jako chór Kukułeczki’s, czyli nowy twór artystyczny na polsko-niemieckiej scenie. W jego skład wchodzą członkowie wspomnianych wcześniej chórów i podopieczni Naszej Chaty. Będą śpiewać pod wspólnym logiem i w jednolitych kostiumach scenicznych.

Skąd taka idea? – Pomysł na wspólnie spotkania chór i wspólne muzykowanie to efekt wcześniejszych projektów i aktywności, m.in. Preludium Bożonarodzeniowego czy Miejskiego Święta Hanzy. Chcemy to kontynuować i rozwijać – mówi N. Szulc.

Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych z Programu Operacyjnego Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007- 2013 w ramach „Europejskiej Współpracy Terytorialnej” w Euroregionie Pro Europa Viadrina.

Więcej o biesiadzie we Frankfurcie pisaliśmy już wcześniej w osobnej zapowiedzi - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama