Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Seniorzy i młodzież wspólnie zaśpiewają pod jednym szyldem - powstaje chór Kukułeczki's
reklama
reklama

Seniorzy i młodzież wspólnie zaśpiewają pod jednym szyldem - powstaje chór Kukułeczki's

Dekoracje wykonane, próba generalna wyśpiewana – polscy i niemieccy seniorzy są gotowi na biesiadę, która już w ten weekend odbędzie się w sąsiednim Frankfurcie. Wydarzenie będzie ważne z jeszcze jednego powodu – zawiązania się nowego chóru „Kukułeczki’s”.

biesiadan przygotowania_2

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla seniorów z obu stron Odry. Członkowie chórów Konsonans i Lebensfreunde, wspierani przez podopiecznych Naszej Chaty z Cybinki, intensywnie szykowali się do ważnego dla nich wydarzenia – biesiady „Na weselną nutę”. Impreza odbędzie się 7 października we Frankfurcie w namiocie postawionym na Brunnenplatz z okazji święta piwa Oktoberfest.

- To przedsięwzięcie integrujące i aktywizujące seniorów oraz dzieci i młodzież ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą – wyjaśnia Natalia Szulc ze spółki Arle, koordynator całego przedsięwzięcia. - Ważnym elementem jest dialog międzypokoleniowy, którego celem jest stworzenie wspólnej przestrzeni artystycznej. A to będzie okazją do nawiązania relacji, poznania historii, tradycji i kultury obu narodów – dodaje.

Aby wszystko wypadło jak najlepiej, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Dlatego 27 września seniorzy i młodzież mieli próbę generalną w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pod okiem instruktora Piotra Pakulskiego. A wcześniej w cityTREFF wspólnie wykonywali dekoracje.

biesiadan przygotowania_1

Ich praca nie pójdzie na marne. Podczas biesiady we Frankfurcie wystąpią z pierwszym, oficjalnym występem jako chór Kukułeczki’s, czyli nowy twór artystyczny na polsko-niemieckiej scenie. W jego skład wchodzą członkowie wspomnianych wcześniej chórów i podopieczni Naszej Chaty. Będą śpiewać pod wspólnym logiem i w jednolitych kostiumach scenicznych.

Skąd taka idea? – Pomysł na wspólnie spotkania chór i wspólne muzykowanie to efekt wcześniejszych projektów i aktywności, m.in. Preludium Bożonarodzeniowego czy Miejskiego Święta Hanzy. Chcemy to kontynuować i rozwijać – mówi N. Szulc.

Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych z Programu Operacyjnego Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007- 2013 w ramach „Europejskiej Współpracy Terytorialnej” w Euroregionie Pro Europa Viadrina.

Więcej o biesiadzie we Frankfurcie pisaliśmy już wcześniej w osobnej zapowiedzi - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama