Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Powiatowe uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości
reklama
reklama

Powiatowe uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Niedawno pisaliśmy o gminnej imprezie, ale również powiat słubicki organizuje uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Msza, a następnie recital odbędą się w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

powiat 100lat

Magia skrzypiec, moc fortepianu i dźwięczny baryton – to muzyczne „menu” koncertu, zorganizowanego w ramach powiatowych uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie odbędzie się 13 października. Rozpocznie się od mszy świętej w interncji ojczyzny, której początek zaplanowano o godz. 17. Sam koncert odbędzie się o godz. 18 i – jak zapowiadają organizatorzy – będzie to uczta nie tylko dla wielbicieli muzyki.

Na skrzypcach zagra Celina Kotz, skrzypaczka, która bierze udział w licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych i kameralnych. Koncertowała wielokrotnie w towarzystwie orkiestry symfonicznych i kameralnych m.in. Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Wielokrotnie nagrywała dla radia i telewizji. Jest także stypendystką wielu prestiżowych programów i instytucji, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy fundacji Pro Bono Musicae.

Na fortepianie zagra Marcin Sikorski, uważany za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-kameralistów. Jego pasją jest interpretowanie arcydzieł kameralistyki. Brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych takich jak: Schleswig Holstein Musik Festival, Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju czy Gdańska Wiosna.

Podczas wieczoru dla mieszkańców Słubic zaśpiewa baryton Damian Chiliński. Artysta ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Mławie, a w czerwcu 2012 roku został przyjęty do Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydział wokalno-aktorski. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote głosy Mazowsza” oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

Wstęp wolny.

Termin: 13.10.2018, godz. 17:00. Miejsce: kościół Ducha Świętego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama