Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Powiatowe uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości
reklama
reklama

Powiatowe uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Niedawno pisaliśmy o gminnej imprezie, ale również powiat słubicki organizuje uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Msza, a następnie recital odbędą się w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

powiat 100lat

Magia skrzypiec, moc fortepianu i dźwięczny baryton – to muzyczne „menu” koncertu, zorganizowanego w ramach powiatowych uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie odbędzie się 13 października. Rozpocznie się od mszy świętej w interncji ojczyzny, której początek zaplanowano o godz. 17. Sam koncert odbędzie się o godz. 18 i – jak zapowiadają organizatorzy – będzie to uczta nie tylko dla wielbicieli muzyki.

Na skrzypcach zagra Celina Kotz, skrzypaczka, która bierze udział w licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych i kameralnych. Koncertowała wielokrotnie w towarzystwie orkiestry symfonicznych i kameralnych m.in. Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Wielokrotnie nagrywała dla radia i telewizji. Jest także stypendystką wielu prestiżowych programów i instytucji, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy fundacji Pro Bono Musicae.

Na fortepianie zagra Marcin Sikorski, uważany za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-kameralistów. Jego pasją jest interpretowanie arcydzieł kameralistyki. Brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych takich jak: Schleswig Holstein Musik Festival, Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju czy Gdańska Wiosna.

Podczas wieczoru dla mieszkańców Słubic zaśpiewa baryton Damian Chiliński. Artysta ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Mławie, a w czerwcu 2012 roku został przyjęty do Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydział wokalno-aktorski. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote głosy Mazowsza” oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

Wstęp wolny.

Termin: 13.10.2018, godz. 17:00. Miejsce: kościół Ducha Świętego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama