Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Kasia Kowalska gwiazdą tegorocznego transVOCALE

Za oknami szara jesień? Jak zwykle ubarwi ją festiwal transVOCALE. Koncerty składają się na muzyczny tygiel kultur i stylów – czyli to, czym kusi piosenka autorska. A kto zagra i zaśpiewa w tym roku? Znamy program!

kasia kowalska_big

To już 15. edycja festiwalu transVOCALE, wyjakowej imprzy dla fanów dobrej muzyki autorskiej w klubowym wydaniu. W tym roku listopadowe święto muzyki odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

Większość koncertów będzie miało miejsce w Kleist Forum, ostatniego dnia na występy zaprosi również Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Niestety, z użytku wyłączona jest aula Collegium Polonicum, która w tym czasie również służyła muzykom i publiczności.

- Podczas tego niezwykłego festiwalu pojawią się liczni muzycy z Polski, Niemiec i reszty świata. Zachwyćcie się państwo ich czarującymi głosami i dajcie się ponieść ognistym rytmom – zachęcają organizatorzy.

Co w programie? Muzyczne „menu”

Jak co roku impreza rozpocznie się od koncertu inauguracyjnego, który poprzedzi uroczystość otwarcia z udziałem władz Słubic i Frankfurtu. Odbędzie się ona w murach Kleist Forum we Frankfurcie 22 listopada o 19.30. O godz. 20 na scenie wystąpi Daria Zawiałow. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zobaczcie sami.Tu po jej występie, o godz. 22, usłyszymy niemiecki zespół Die Schauspiel – Brigade Leipzig.  Tego samego dnia na pozostałych scenach w Kleist Forum wystąpi jeszcze kilka innych niemieckich zespołów: Mellow Mark, Veras Kabinett, Familie Gerstenberg.

Kasia Kowalska, MOA i Micromusic

Kolejny dzień, 23 listopada, to również koncerty w Kleist Forum. Ale na scenie pojawią się głównie muzycy z Polski. O 20.30 na tamtejszej sali wystąpi Kasia Kowalska, artystka, która ma na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych nagród. Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje.W tym samym czasie w lounge zagrają dwa polskie zespoły: MOA o 19.30, a po nich o 22.00 Micromusic. Ten pierwszy to indie i britpopowy zespół z północy Polski, założony w lipcu 2015. Mają na koncie debiutancki singiel pt. „Ile udźwignie niebo”, za który zespół otrzymał kilka nagród. I zapowiadają pierwszą płytę.

Drugi zespół wymyka się klasyfikacjom – sami określają ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Mikromusic ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach.

Na trzeciej scenie – w studio - o godz. 22 zagra Herbert Piano Trio. Będzie to uczta słowno-muzyczna: prawykonanie nowego utworu Szymona Godziemby-Trytka pt. „Elegia na odejście pióra atramentu lampy” do słów Zbigniewa Herberta – na żeński zespół wokalny skrzypce, wiolonczelę i fortepian.

A po nich aftershow zapewni jazzowe trio Putzi Drosch Experience.

Finałowy dzień na 5 scenach


Ostatni dzień, 24 listopada, będzie bardzo intensywny. Koncerty będą odbywały się aż na 5 scenach, w tym – w słubickim SMOKU. Na sali kameralnej o godz. 20 pojawi się Leski, wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku. „Kosmonauta” to utwór zapowiadający debiutancki album, który ukazał się w czerwcu.Po nim, o godz. 22. zagra Kraków Street Band. To zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką Krakowa. Ich muzyka urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury. A brzmią tak.W tym samym czasie na scenach Kleist Forum zagra mieszanka międzynarodowych artystów m.in. z Wielkiej Brytanii, Syrii, USA, Francji, Ukrainy.

Program festiwalu

Program jest dostępny na stronie www.transvocale.eu.

O najważniejszych wydarzeniach i szczegółach imprezy będziemy informować także na naszej stronie i profilu facebookowym www.facebook.com/slubice24.

Bilety i wejściówki

Bilet na koncert inauguracyjny kosztuje 40 zł, bilety na koncerty w SMOK-u są w cenie 20 zł. Karnet festiwalowy to koszt 160 zł. Karnety i bilety do nabycia w kasie SMOK za okazaniem dowodu tożsamości oraz w Kleist Forum. Więcej informacji: SMOK, tel. 95 758 2439.

---

Jak co roku będziemy z wami - portal Słubice24.pl objął transVOCALE patronatem medialnym. Będą też konkursy z biletami. Szczegóły niebawem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama