Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Barbara Weiser-Lada wyróżniona przez radnych sejmiku

17 września Sejmik Lubuski podjął uchwałę o nadaniu dr Barbarze Weiser-Lada Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Radni docenili jej wieloletnią pracę na rzecz kultury w regionie przygranicznym. To kolejne odznaczenie słubiczanki!
 
Koncert noworoczny

Kto nie kojarzy z koncertów i różnych muzycznych wydarzeń z udziałem dr Barbary Weiser-Lada? Znają ją całe pokolenia pasjonatów śpiewu i muzyki, których „zarażała” swoją pasją. W 1991 roku powołała do życia polsko-niemiecki chór Adoramus, który działa do tej pory, a jego kalendarz koncertowy jest zawsze wypełniony po brzegi, o czym nie raz mieliśmy przyjemność pisać.

Trudno wymienić wszystkie projekty, inicjatywy muzyczne, których inicjatorką na polsko-niemieckim pograniczu była B. Weiser-Lada. Propaguje, upowszechnia i zachęca do słuchania i poznawania muzyki poważnej. Od 1998 roku z jej inicjatywy odbywa się u nas Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Musica Autumna". Współorganizuje też koncerty noworoczne, które co roku zapełniają aulę w Collegium Polonicum do ostatniego miejsca.

To nie wszystko. Przez 23 lata pełniła funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, wciąż jest prezesem Słubickiego Towarzystwa Muzycznego, które prowadzi niepubliczną podstawową szkołę muzyczną, wyjątkową w skali województwa.

Nie raz już otrzymywała wyróżnienia za pełną pasji pracę i zaangażowanie, otrzymała m.in. brązową odznakę zasłużony kulturze Gloria Artis od ministra kultury.

B. Weiser-Lada jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych emisji głosu i chórmistrzostwa Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2001 r. uzyskała tytuł naukowy doktora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej i liceum we Frankfurcie nad Odrą, pracuje również jako muzykoterapeuta.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama