Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Barbara Weiser-Lada wyróżniona przez radnych sejmiku

17 września Sejmik Lubuski podjął uchwałę o nadaniu dr Barbarze Weiser-Lada Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Radni docenili jej wieloletnią pracę na rzecz kultury w regionie przygranicznym. To kolejne odznaczenie słubiczanki!
 
Koncert noworoczny

Kto nie kojarzy z koncertów i różnych muzycznych wydarzeń z udziałem dr Barbary Weiser-Lada? Znają ją całe pokolenia pasjonatów śpiewu i muzyki, których „zarażała” swoją pasją. W 1991 roku powołała do życia polsko-niemiecki chór Adoramus, który działa do tej pory, a jego kalendarz koncertowy jest zawsze wypełniony po brzegi, o czym nie raz mieliśmy przyjemność pisać.

Trudno wymienić wszystkie projekty, inicjatywy muzyczne, których inicjatorką na polsko-niemieckim pograniczu była B. Weiser-Lada. Propaguje, upowszechnia i zachęca do słuchania i poznawania muzyki poważnej. Od 1998 roku z jej inicjatywy odbywa się u nas Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Musica Autumna". Współorganizuje też koncerty noworoczne, które co roku zapełniają aulę w Collegium Polonicum do ostatniego miejsca.

To nie wszystko. Przez 23 lata pełniła funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, wciąż jest prezesem Słubickiego Towarzystwa Muzycznego, które prowadzi niepubliczną podstawową szkołę muzyczną, wyjątkową w skali województwa.

Nie raz już otrzymywała wyróżnienia za pełną pasji pracę i zaangażowanie, otrzymała m.in. brązową odznakę zasłużony kulturze Gloria Artis od ministra kultury.

B. Weiser-Lada jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych emisji głosu i chórmistrzostwa Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2001 r. uzyskała tytuł naukowy doktora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej i liceum we Frankfurcie nad Odrą, pracuje również jako muzykoterapeuta.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama