Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Dzień Sztuki w SOSW (foto)

Czy w szkole jest miejsce na sztukę? Pewnie, że tak! Udowodnili to nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Na scenie pojawiła się Królowa Śniegu, był śpiew, czytanie wierszy i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Fascynacja sztuką na pewno zostanie tu na dłużej!

Dzień Sztuki

Dzień Sztuki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się 13 czerwca. - Sztuka to najlepszy sposób stymulowania rozwoju całego mózgu i aktywizowania wszystkich zmysłów – argumentowali organizatorzy. A dzieciom nie trzeba było tego dwa razy powtarzać: cieszyła ich każda zaprezentowana forma – bo sztuka tego dnia pokazała swoje różne oblicza. Co ważne, wiele z nich wykonali sami czym udowodnili, że są bardzo kreatywni.

Najpierw koło teatralne działające w SOSW zabrało uczniów do krainy lodu – opowiedziało na scenie baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Kto pamięta? To historia drogi, w którą wyrusza Gerda, by znaleźć swojego ukochanego Kaja, nie mając nic, co może jej pomóc, oprócz dobroci i czystego serca. A za razem historia samotności złej królowej, która chce być kochana…

Kontaktu z literaturą tego dnia było znacznie więcej. Amelia Szołtun, członek zarządu powiatu słubickiego, przeczytała uczniom kilka wierszy.

Swój czas miała również kolejna ze sztuk – muzyka. Uczniowie klasy szóstej i siódmej z Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego oraz Marcelinka z przedszkola zaprezentowali wszystkim krótki występ artystyczny.

A plastyka? Tak, tą sztuka również zajęli się uczniowie SOSW – ale nieco wcześniej. W Dniu Sztuki rozdano nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz spod Monte Casino”, który zorganizowała szkolna biblioteka. A wręczyły je wspomniana A. Szołtun oraz Renata Bac-Bohuszko z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.

Kolejną atrakcją była możliwość malowania w plenerze. Uczniowie wykorzystali swoje zdolności i namalowali niepowtarzalne dzieła o tematyce, a jakże – wakacyjnej. Uczniowie mogli także podziwiać prace lokalnego artysty pt. „Z ołówkiem i humorem”, który maluje sylwetki znanych osób na podstawie ich… autografów.

Czy czas wypełniony sztuką się udał? Organizatorzy i uczestnicy nie mają żadnych wątpliwości, że tak. A wybrane momenty tego wyjątkowego dnia uwiecznili na zdjęciach, które udostępnili także naszej redakcji. Poniżej galeria.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama