Słubice: 19 sierpnia 2018   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Atelier Taneczne na podium w Sulechowie

Sukcesów w tańcu mamy jeszcze więcej! Podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa na parkiecie – i na 3 razy na podium znalazły się 3 grupy z Atelier Tanecznego Patrycji Janickiej. To ich kolejny udany występ w dużym i silnie obsadzonym turnieju.

Atelier Patrcyja Janicka

Po raz drugi gratulacje za niezwykle udane występy w ogólnopolskim turnieju zbierali tancerze, którzy tańczą w Atelier Tanecznym, ich trenerką - i mentorką - jest Patrycja Janicka. W kwietniu pisaliśmy o pierwszym „dużym” turnieju w Zbąszyniu, podczas którego grupa Dance of Life D4 zajęła pierwsze miejsce układem „Dzikie plemię” i wywalczyła Grand Prix, a grupa D3 trzecie miejsce układem „Zatrzymać czas”.

Dobra passa nadal trwa! Młodzi tancerze zostali również zauważeni i nagrodzeni podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa (podczas którego świetnie wypadły również inne słubickie grupy, o czym pisaliśmy w poprzedniej publikacji).

Grupa D6 z układem „Zagubiona” zajęła 1 miejsce w kategorii Modern Jazz (wiek 13-15 lat). Grupa D3 układem „Szachy” w tej samej kategorii zajęła 3 miejsce (wiek 10-12 lat). Również na najniższym stopniu podium stanęli tancerze z grupy D4 za układ „Pokonać zło” w kategorii Inscenizacja Teatralna (wiek 10-12 lat).

- To już nasz drugi ogólnopolski festiwal taneczny w tym roku, który okazał się kolejnym sukcesem! Tym razem poziom był naprawdę wysoki, cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się już z tak dobrymi zespołami – mówi Patrycja Janicka. Zaskoczyło ją wiele miłych i pozytywnych opinii o swoich wychowankach.

- Po festiwalu udało nam się porozmawiać Krystyną Frąckowiak, dyrektorem ds. artystycznych ze szkoły baletowej w Poznaniu. Otrzymaliśmy od niej wiele pochwał, w szczególności grupa D6, która zdobyła 1 miejsce ćwicząc zaledwie 4 miesiące – opowiada P. Janicka.

Instruktorka cieszy się, że zostali ocenieni tak wysoko. Podkreśla, że jest niezwykle dumna ze wszystkich swoich grup, które ciężko pracowały na sukces. I zapowiada, że tych na pewno będzie jeszcze więcej!