Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Tancerze ze szkoły Ginger podbili Sulechów (foto)

Kolejni tancerze ze Słubic zdobywają puchary! Młodzież z Dance School Ginger była najlepsza w turnieju, który odbył się w Sulechowie. W hip-hopie nasze młode talenty wytańczyły aż 3 zwycięstwa – w każdej kategorii wiekowej. A w innych stylach sięgnęły po 2 i 3 miejsca.

Szkoła Ginger

Pierwszy taki turniej i od razu tyle miejsc na podium! Grupy taneczne z Dance School Ginger ćwiczą pod okiem Olgi Shabelko od października zeszłego roku. Pierwszy raz publicznie prezentowali swoje umiejętności podczas niedawnych powiatowych eliminacji Lubuskiej Gali Tanecznej, które odbywały się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE w maju w SMOK-u. Grupa dziecięca (10-13 lat) wytańczyła udział w etapie wojewódzkim. A niedawno sukcesy odniosły wszystkie grupy!

Tancerze z Gingera wzięli udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa, który odbył się w dniach 2-3 czerwca. Pierwszego dnia królował hip-hop, a na najwyższym stopniu podium stanęły kolejno wszystkie trzy grupy wiekowe ze szkoły tańca Ginger! I miejsce zajęli zarówno najmłodsi (10-12 lat), juniorzy (13-15), jak i młodzież (16+).

Drugiego dnia konkurs obejmował pozostałe style taneczne i przyniósł kolejne sukcesy: juniorzy wytańczyli III miejsce w inscenizacji tanecznej, a dziewczyny z grupy młodzieżowej miejsce II. A 13-letnia solistka, Wiktoria Szewczuk, otrzymała od jury specjalne wyróżnienie.

- Duże brawa dla naszych dzieci, dali z siebie wszystko, a także wielkie podziękowania dla rodziców – mówiła po konkursie O. Shabelko. Z radością opowiada, że usłyszała wiele ciepłych słów na temat swoich podopiecznych od jury, nie wierzyli, że grupy ćwiczą tak krótko. Krótko, ale ciężko – młodzi tancerze spotykali się dwa razy w tygodniu, a przed konkursem jeszcze częściej. I ćwiczyli nie tylko na sali, ale np. przed Collegium Polonicum, czy na boisku „Rolniczaka”. Czyli, gdzie tylko się dało.

O. Shalebko dodaje, że konkurencja na tym konkursie była spora – wzięło w nim udział ok. 140 uczestników, w tym wiele utytułowanych zespołów. Tym bardziej cieszą sukcesy! - To jest duże zwycięstwo, a także ogromny zaszczyt dla mnie jak dla choreografa konkurować z mega zespołami, i usłyszeć dobre słowa i pozytywne opinie od jury – mówi instruktorka.

Z występów zadowoleni są również rodzice. - Występy naszych dzieci były rewelacyjne. To niesamowite, ile nauczyciel jest w stanie nauczyć dzieci zaledwie w przeciągu kilku miesięcy. Pani Olga jest świetną trenerką i tu jej należą się podziękowania, bo te pierwsze miejsca to nic innego jak wynik jej pracy z naszymi dziećmi – powiedziała nam jedna z mam.

A przed tancerzami z Gingera kolejne występy – 14 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze podczas wspominanych już finałów Lubuskiej Gali Tanecznej Pro Arte. Trzymamy kciuki!

Poniżej zdjęcia z turnieju w Sulechowie (fot. Katarzyna Horoszkiewicz).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama