Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Tancerze ze szkoły Ginger podbili Sulechów (foto)

Kolejni tancerze ze Słubic zdobywają puchary! Młodzież z Dance School Ginger była najlepsza w turnieju, który odbył się w Sulechowie. W hip-hopie nasze młode talenty wytańczyły aż 3 zwycięstwa – w każdej kategorii wiekowej. A w innych stylach sięgnęły po 2 i 3 miejsca.

Szkoła Ginger

Pierwszy taki turniej i od razu tyle miejsc na podium! Grupy taneczne z Dance School Ginger ćwiczą pod okiem Olgi Shabelko od października zeszłego roku. Pierwszy raz publicznie prezentowali swoje umiejętności podczas niedawnych powiatowych eliminacji Lubuskiej Gali Tanecznej, które odbywały się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE w maju w SMOK-u. Grupa dziecięca (10-13 lat) wytańczyła udział w etapie wojewódzkim. A niedawno sukcesy odniosły wszystkie grupy!

Tancerze z Gingera wzięli udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa, który odbył się w dniach 2-3 czerwca. Pierwszego dnia królował hip-hop, a na najwyższym stopniu podium stanęły kolejno wszystkie trzy grupy wiekowe ze szkoły tańca Ginger! I miejsce zajęli zarówno najmłodsi (10-12 lat), juniorzy (13-15), jak i młodzież (16+).

Drugiego dnia konkurs obejmował pozostałe style taneczne i przyniósł kolejne sukcesy: juniorzy wytańczyli III miejsce w inscenizacji tanecznej, a dziewczyny z grupy młodzieżowej miejsce II. A 13-letnia solistka, Wiktoria Szewczuk, otrzymała od jury specjalne wyróżnienie.

- Duże brawa dla naszych dzieci, dali z siebie wszystko, a także wielkie podziękowania dla rodziców – mówiła po konkursie O. Shabelko. Z radością opowiada, że usłyszała wiele ciepłych słów na temat swoich podopiecznych od jury, nie wierzyli, że grupy ćwiczą tak krótko. Krótko, ale ciężko – młodzi tancerze spotykali się dwa razy w tygodniu, a przed konkursem jeszcze częściej. I ćwiczyli nie tylko na sali, ale np. przed Collegium Polonicum, czy na boisku „Rolniczaka”. Czyli, gdzie tylko się dało.

O. Shalebko dodaje, że konkurencja na tym konkursie była spora – wzięło w nim udział ok. 140 uczestników, w tym wiele utytułowanych zespołów. Tym bardziej cieszą sukcesy! - To jest duże zwycięstwo, a także ogromny zaszczyt dla mnie jak dla choreografa konkurować z mega zespołami, i usłyszeć dobre słowa i pozytywne opinie od jury – mówi instruktorka.

Z występów zadowoleni są również rodzice. - Występy naszych dzieci były rewelacyjne. To niesamowite, ile nauczyciel jest w stanie nauczyć dzieci zaledwie w przeciągu kilku miesięcy. Pani Olga jest świetną trenerką i tu jej należą się podziękowania, bo te pierwsze miejsca to nic innego jak wynik jej pracy z naszymi dziećmi – powiedziała nam jedna z mam.

A przed tancerzami z Gingera kolejne występy – 14 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze podczas wspominanych już finałów Lubuskiej Gali Tanecznej Pro Arte. Trzymamy kciuki!

Poniżej zdjęcia z turnieju w Sulechowie (fot. Katarzyna Horoszkiewicz).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama