Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Kto chętny do wspólnego bicia rekordu w czytaniu?

Dzieci, młodzież lubicie czytać? Macie ulubioną książkę? Zabierzcie ją w najbliższy piątek do słubickiej biblioteki! Odbędzie się tam akcja wspólnego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”.

ksiazki biblioteka

- Pokażcie dorosłym, jak się czyta książki! - zachęcają najmłodszych czytelników słubickie bibliotekarki. To kolejna czytelnicza akcja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. Nosi nazwę „Jak nie czytam, jak czytam”, a jej celem jest pobicie rekordu ilości osób, które czytają w tym samym czasie. I zamanifestowania tego, że dzieci czytają więcej niż dorośli, którzy tego mogliby się od nich uczyć!

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje. W zeszłym roku w całym kraju wzięło udział 459 tys. osób!

W tym roku w tym zacnym gronie nie może zabraknąć młodych czytelników ze Słubic. Biblioteka zaprasza – razem z ulubionymi książkami. Ale czytanie to nie wszystko! - Dodatkową atrakcją tego dnia będą konkursy, zabawy animacyjne oraz tańce, a to wszystko będzie prowadzone przez aktorów Teatru EDU-ARTIS z Krakowa – informuje nasza biblioteka.

Na wspólne czytanie przyjść może każdy, grupy zorganizowane są proszone o kontakt pod nr tel. 95 758 23 72 lub osobisty w bibliotece.

Termin: 8.06.2018, godz. 10.30-12.30. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama