Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Kto chętny do wspólnego bicia rekordu w czytaniu?

Dzieci, młodzież lubicie czytać? Macie ulubioną książkę? Zabierzcie ją w najbliższy piątek do słubickiej biblioteki! Odbędzie się tam akcja wspólnego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”.

ksiazki biblioteka

- Pokażcie dorosłym, jak się czyta książki! - zachęcają najmłodszych czytelników słubickie bibliotekarki. To kolejna czytelnicza akcja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. Nosi nazwę „Jak nie czytam, jak czytam”, a jej celem jest pobicie rekordu ilości osób, które czytają w tym samym czasie. I zamanifestowania tego, że dzieci czytają więcej niż dorośli, którzy tego mogliby się od nich uczyć!

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje. W zeszłym roku w całym kraju wzięło udział 459 tys. osób!

W tym roku w tym zacnym gronie nie może zabraknąć młodych czytelników ze Słubic. Biblioteka zaprasza – razem z ulubionymi książkami. Ale czytanie to nie wszystko! - Dodatkową atrakcją tego dnia będą konkursy, zabawy animacyjne oraz tańce, a to wszystko będzie prowadzone przez aktorów Teatru EDU-ARTIS z Krakowa – informuje nasza biblioteka.

Na wspólne czytanie przyjść może każdy, grupy zorganizowane są proszone o kontakt pod nr tel. 95 758 23 72 lub osobisty w bibliotece.

Termin: 8.06.2018, godz. 10.30-12.30. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama