Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Jazz na odbudowę skansenu w Białkowie

Poleszuki z Białkowa zapraszają na koncert jazzowy – a przy tej muzycznej okazji będzie można wspomóc ich w odbudowie spalonego skansenu. Zagra młody, uznany i nagradzany skrzypek Adam Bałdych, do jego muzyki zaśpiewa Kari Sal, wokalistka pochodząca z Bieszczad.

polesie 1
Poleszuki z Białkowa podtrzymują dawne tradycje

To będzie kolejny charytatywny koncert, podczas którego Stowarzyszenie Miłośników Polesia i Białkowa będzie zbierać pieniążki na odbudowę skansenu, który spalił się w sierpniu zeszłego roku. Choć była to wielka tragedia, członkowie stowarzyszenia postanowili się nie poddawać – chcą sprowadzić z Białorusi oryginalną, drewnianą zagrodę chłopską – w podobnej kiedyś, przed wojną, mieszkali ich rodzice i dziadkowie. A oni nadal chcą pokazywać i przekazywać tradycje kolejnym pokoleniom.

Do tego, aby ten cel zrealizować, potrzebne są środki, dlatego co jakiś czas organizują koncerty, podczas których prowadzą zbiórkę. Tym razem w kościele parafialnym w Białkowie wystąpi jazzowy duet: skrzypek pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, Adam Bałdych i Kari Sal, młoda wokalistka, która w zeszłym roku wydała debiutancką płytę pt. „Betesda”.

Adam Bałdych grywał na największych festiwalach w kraju - KVZ Jazz Jambore, Jazz nad Odrą, Warsaw Jazz Days oraz za granicą - Montreux Jazz Festival, Jazz Baltica. „Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” – pisał o nim Ulrich Olshausen z Niemieckiego Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Tu można posłuchać jak gra, co mówi o sobie i o swojej muzyce.Kari Sal to młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, pochodząca z Bieszczad. Jej pierwsza płyta pt. „Betesda” została stworzona pod wpływem malarstwa i podróży do Islandii, zawiera w sobie elementy jazzu, muzyki poważnej i world music. Poniżej fragment jej twórczości.A co powstanie z tego połączenia? Taka muzyczna podróż już niedługo w Białkowie. Wstęp wolny – podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na odbudowę skansenu.

Termin: 12.06.2018, godz. 19. Miejsce: kościół parafialny w Białkowie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama