Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Jazz na odbudowę skansenu w Białkowie

Poleszuki z Białkowa zapraszają na koncert jazzowy – a przy tej muzycznej okazji będzie można wspomóc ich w odbudowie spalonego skansenu. Zagra młody, uznany i nagradzany skrzypek Adam Bałdych, do jego muzyki zaśpiewa Kari Sal, wokalistka pochodząca z Bieszczad.

polesie 1
Poleszuki z Białkowa podtrzymują dawne tradycje

To będzie kolejny charytatywny koncert, podczas którego Stowarzyszenie Miłośników Polesia i Białkowa będzie zbierać pieniążki na odbudowę skansenu, który spalił się w sierpniu zeszłego roku. Choć była to wielka tragedia, członkowie stowarzyszenia postanowili się nie poddawać – chcą sprowadzić z Białorusi oryginalną, drewnianą zagrodę chłopską – w podobnej kiedyś, przed wojną, mieszkali ich rodzice i dziadkowie. A oni nadal chcą pokazywać i przekazywać tradycje kolejnym pokoleniom.

Do tego, aby ten cel zrealizować, potrzebne są środki, dlatego co jakiś czas organizują koncerty, podczas których prowadzą zbiórkę. Tym razem w kościele parafialnym w Białkowie wystąpi jazzowy duet: skrzypek pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, Adam Bałdych i Kari Sal, młoda wokalistka, która w zeszłym roku wydała debiutancką płytę pt. „Betesda”.

Adam Bałdych grywał na największych festiwalach w kraju - KVZ Jazz Jambore, Jazz nad Odrą, Warsaw Jazz Days oraz za granicą - Montreux Jazz Festival, Jazz Baltica. „Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” – pisał o nim Ulrich Olshausen z Niemieckiego Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Tu można posłuchać jak gra, co mówi o sobie i o swojej muzyce.Kari Sal to młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, pochodząca z Bieszczad. Jej pierwsza płyta pt. „Betesda” została stworzona pod wpływem malarstwa i podróży do Islandii, zawiera w sobie elementy jazzu, muzyki poważnej i world music. Poniżej fragment jej twórczości.A co powstanie z tego połączenia? Taka muzyczna podróż już niedługo w Białkowie. Wstęp wolny – podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na odbudowę skansenu.

Termin: 12.06.2018, godz. 19. Miejsce: kościół parafialny w Białkowie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama