Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Teatralne PRO ARTE w Cybince

Młodzi aktorzy pokazali, co potrafią – w Cybince odbył się XIX Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE. Jury wybrało najlepszych – ale wszystkim gratulowało talentu i chwaliło zaangażowanie. Brawo!

cybinka pro_arte

17 maja Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince był gospodarzem XIX Powiatowego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna. Młodych wykonawców powitał Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki. Starostwo Powiatowe w Słubicach reprezentował Wojciech Skwarek, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych.

Nie tylko oni, ale również zgromadzona publiczność, podziwiała występy młodych aktorów. W przeglądzie wystąpiły cztery grupy: „Smyki i przyjaciele” ze Świetlicy Wiejskiej ze Świecka, których opiekunami są Elżbieta i Robert Stranz, grupa teatralna Zespołu Szkół w Rzepinie (opiekunka Małgorzata Michniewicz), „Trema” ze Szkoły Podstawowej w Białkowie (Anna Pikuła) oraz „Misz-masz” z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, którą opiekuje się również M. Michniewicz.

Gościnnie podczas przeglądu na scenie pokazali się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie pod kierownictwem p. Marty Majewskiej, którzy zaprezentowali młodszym kolegom „po fachu” piękne i emocjonujące widowisko.

Kto najlepszy?

Jury naradzało się długo. Zdecydowało, że w wojewódzkim etapie przeglądu nasz powiat będą reprezentować: Grupa Teatralna z Zespołu Szkół w Rzepinie i Trema z SP w Białkowie w kategorii sceny dziecięcej, a w kategorii młodzieży w imieniu powiatu słubickiego wystąpi Misz Masz z MDK w Rzepinie.

Oprócz tego jury postanowiło przyznać kilka dodatkowych wyróżnień. Doceniło Klaudiusza Paprockiego za grę aktorską, grupę Smyki i Przyjaciele – za wieloletnie uczestnictwo, a grupę z ZS w Rzepinie za pracę zespołową. Wyróżnienie odebrały również Agnieszka Michalska i Aleksandra Rosiak z grupy „Misz-masz” – za autorski scenariusz.

Będą wciąż występować

Choć nie wywalczyła awansu, grupa ze Świecka była zadowolona ze swojego występu. - W tym roku nie mieliśmy możliwości obejrzeć wszystkich przedstawień, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że dużo pracy przed nami. Mamy nadzieję, że powiększy nam się skład grupy, bo nasi weterani mają też inne plany na życie. W tym roku nasi mali aktorzy byli pochłonięci wieloma ważnymi sprawami, dlatego to, że mogliśmy się pokazać na bardzo gościnnej scenie w Cybince jest dla nas niemałym osiągnięciem – podsumowuje Elżbieta Stranz, opiekunka grupy ze Świecka.

Zdradza, że przed nimi kolejne występy: w czerwcu zaprezentują swoje przedstawienie pt. „Na jagody” mieszkańcom Świecka w ramach corocznej „Bajki z rusztem”. A potem rozpoczną przygotowania do jasełek.

Każdy bardzo się starał

Organizatorzy gratulowali nie tylko najlepszym, ale wszystkim uczestnikom przeglądu. - Wszystkim grupom artystycznym gratulujemy talentu. Zaprezentowane sztuki teatralne wręcz przepełnione były ogromem pracy i mocnego zaangażowania się w sztukę. Podziękowania należą się również wszystkim opiekunom grup za pomoc w rozwijaniu aktywności twórczej dzieci i młodzieży i życzymy wielu inspiracji w dalszym upowszechnianiu tradycji teatralnej i młodych talentów – podsumowali organizatorzy. A w przyszłym roku kolejny przegląd!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama