Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Teatralne PRO ARTE w Cybince

Młodzi aktorzy pokazali, co potrafią – w Cybince odbył się XIX Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE. Jury wybrało najlepszych – ale wszystkim gratulowało talentu i chwaliło zaangażowanie. Brawo!

cybinka pro_arte

17 maja Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince był gospodarzem XIX Powiatowego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna. Młodych wykonawców powitał Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki. Starostwo Powiatowe w Słubicach reprezentował Wojciech Skwarek, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych.

Nie tylko oni, ale również zgromadzona publiczność, podziwiała występy młodych aktorów. W przeglądzie wystąpiły cztery grupy: „Smyki i przyjaciele” ze Świetlicy Wiejskiej ze Świecka, których opiekunami są Elżbieta i Robert Stranz, grupa teatralna Zespołu Szkół w Rzepinie (opiekunka Małgorzata Michniewicz), „Trema” ze Szkoły Podstawowej w Białkowie (Anna Pikuła) oraz „Misz-masz” z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, którą opiekuje się również M. Michniewicz.

Gościnnie podczas przeglądu na scenie pokazali się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie pod kierownictwem p. Marty Majewskiej, którzy zaprezentowali młodszym kolegom „po fachu” piękne i emocjonujące widowisko.

Kto najlepszy?

Jury naradzało się długo. Zdecydowało, że w wojewódzkim etapie przeglądu nasz powiat będą reprezentować: Grupa Teatralna z Zespołu Szkół w Rzepinie i Trema z SP w Białkowie w kategorii sceny dziecięcej, a w kategorii młodzieży w imieniu powiatu słubickiego wystąpi Misz Masz z MDK w Rzepinie.

Oprócz tego jury postanowiło przyznać kilka dodatkowych wyróżnień. Doceniło Klaudiusza Paprockiego za grę aktorską, grupę Smyki i Przyjaciele – za wieloletnie uczestnictwo, a grupę z ZS w Rzepinie za pracę zespołową. Wyróżnienie odebrały również Agnieszka Michalska i Aleksandra Rosiak z grupy „Misz-masz” – za autorski scenariusz.

Będą wciąż występować

Choć nie wywalczyła awansu, grupa ze Świecka była zadowolona ze swojego występu. - W tym roku nie mieliśmy możliwości obejrzeć wszystkich przedstawień, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że dużo pracy przed nami. Mamy nadzieję, że powiększy nam się skład grupy, bo nasi weterani mają też inne plany na życie. W tym roku nasi mali aktorzy byli pochłonięci wieloma ważnymi sprawami, dlatego to, że mogliśmy się pokazać na bardzo gościnnej scenie w Cybince jest dla nas niemałym osiągnięciem – podsumowuje Elżbieta Stranz, opiekunka grupy ze Świecka.

Zdradza, że przed nimi kolejne występy: w czerwcu zaprezentują swoje przedstawienie pt. „Na jagody” mieszkańcom Świecka w ramach corocznej „Bajki z rusztem”. A potem rozpoczną przygotowania do jasełek.

Każdy bardzo się starał

Organizatorzy gratulowali nie tylko najlepszym, ale wszystkim uczestnikom przeglądu. - Wszystkim grupom artystycznym gratulujemy talentu. Zaprezentowane sztuki teatralne wręcz przepełnione były ogromem pracy i mocnego zaangażowania się w sztukę. Podziękowania należą się również wszystkim opiekunom grup za pomoc w rozwijaniu aktywności twórczej dzieci i młodzieży i życzymy wielu inspiracji w dalszym upowszechnianiu tradycji teatralnej i młodych talentów – podsumowali organizatorzy. A w przyszłym roku kolejny przegląd!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama