Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

„Noc Muzeów” w Kostrzynie nad Odrą

Jak wygląda stare miasto w Kostrzynie późny wieczorem? Kto chce się przekonać? Tamtejsze muzeum zaprasza na „Noc Muzeów” – a właściwie na późny wieczór. Nowa wystawa, niewielka rekonstrukcja historyczna, a potem ognisko. Już niedługo!

twierdza kostrzyn

„Noc Muzeów” to europejska akcja, która polega na tym, że muzea, galerie, instytucje kultury w wybranym dniu są dostępne za darmo w godzinach nocnych. Organizatorzy szykują wtedy dla zwiedzających wiele dodatkowych atrakcji.

Po raz kolejny udział bierze w nim również Muzeum Twierdzy Kostrzyn. - Ze względu na położenie i warunki terenowe Starego Miasta oraz charakter naszej ekspozycji będzie to jak co roku raczej „późny wieczór” niż noc, ale jest to kolejna okazja do bliższego poznania historii nie tylko Kostrzyna – zachęcają organizatorzy. „Noc Muzeów” odbędzie się 12 maja.

Głównym punktem będzie otwarcie nowej wystawy pt. „Między wojna a pokojem” w siedzibie Muzeum przy ul. Granicznej 1, które zaplanowano na godz. 19. Razem z kostrzyńskim muzeum przygotowało ją Muzeum Niemiecko-Rosyjskie Berlin-Karlshorst. Składa się ona z przedmiotów pozostawionych przez żołnierzy Armii Czerwonej w ziemiankach i okopach na terenie Brandenburgii po zakończeniu działań wojennych i skoszarowaniu wojsk. Na ekspozycji znajdą się również przedmioty odnalezione podczas ekshumacji cmentarzy żołnierzy Armii Czerwonej prowadzonych w minionych latach na terenie Kostrzyna.

Kolejne niespodzianki czekają na gości przy Bramie Berlińskiej – o godz. 20. odbędzie się niewielka rekonstrukcja historyczna z udziałem „wojsk radzieckich”. A po niej ognisko. Oprócz tego w godz. 20-23 każdy będzie mógł nieodpłatnie wejść do Bastionu Filip.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama