Słubice: 21 października 2018   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

„Noc Muzeów” w Kostrzynie nad Odrą

Jak wygląda stare miasto w Kostrzynie późny wieczorem? Kto chce się przekonać? Tamtejsze muzeum zaprasza na „Noc Muzeów” – a właściwie na późny wieczór. Nowa wystawa, niewielka rekonstrukcja historyczna, a potem ognisko. Już niedługo!

twierdza kostrzyn

„Noc Muzeów” to europejska akcja, która polega na tym, że muzea, galerie, instytucje kultury w wybranym dniu są dostępne za darmo w godzinach nocnych. Organizatorzy szykują wtedy dla zwiedzających wiele dodatkowych atrakcji.

Po raz kolejny udział bierze w nim również Muzeum Twierdzy Kostrzyn. - Ze względu na położenie i warunki terenowe Starego Miasta oraz charakter naszej ekspozycji będzie to jak co roku raczej „późny wieczór” niż noc, ale jest to kolejna okazja do bliższego poznania historii nie tylko Kostrzyna – zachęcają organizatorzy. „Noc Muzeów” odbędzie się 12 maja.

Głównym punktem będzie otwarcie nowej wystawy pt. „Między wojna a pokojem” w siedzibie Muzeum przy ul. Granicznej 1, które zaplanowano na godz. 19. Razem z kostrzyńskim muzeum przygotowało ją Muzeum Niemiecko-Rosyjskie Berlin-Karlshorst. Składa się ona z przedmiotów pozostawionych przez żołnierzy Armii Czerwonej w ziemiankach i okopach na terenie Brandenburgii po zakończeniu działań wojennych i skoszarowaniu wojsk. Na ekspozycji znajdą się również przedmioty odnalezione podczas ekshumacji cmentarzy żołnierzy Armii Czerwonej prowadzonych w minionych latach na terenie Kostrzyna.

Kolejne niespodzianki czekają na gości przy Bramie Berlińskiej – o godz. 20. odbędzie się niewielka rekonstrukcja historyczna z udziałem „wojsk radzieckich”. A po niej ognisko. Oprócz tego w godz. 20-23 każdy będzie mógł nieodpłatnie wejść do Bastionu Filip.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama