Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

(Do)wolne czytanie ze słubicką biblioteką

Zdjęcie z ulubioną książką? Warsztaty twórcze inspirowane folklorem? A może czytanie i… gotowanie? Tak słubicka biblioteka zachęca do spędzania wolnego czasu z (do)wolną książką. Bo właśnie hasło „(Do) wolność czytania” jest motywem przewodnim XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

ksiazki biblioteka

Maj jest nie tylko miesiącem przebaczenia w Bibliotece Miasta i Gminy Słubice. Między 8 a 15 maja obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w którym słubicka książnica bierze aktywny udział. Jest to ogólnopolski program, który ma kilka ważnych celów: podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Jego hasło w tym roku brzmi nieco przewrotnie: "(Do)wolność czytania".

Jak zainteresować innych książkami i czytaniem? Słubickim bibliotekarkom nie brakowało na to pomysłów! Program jest bogaty – i zarazem nieco zaskakujący, ponieważ łączy z czytaniem inne różne przyjemności takie jak np. gotowanie czy teatr. Akcja „wyjdzie” również poza mury biblioteki – ponieważ zespół biblioteki będzie czytał książki dzieciom w przedszkolach.

Co jeszcze w programie?

  • 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia (godz. 10-12) maluchy z Grupy Zabawowej wezmą udział w pikniku czytelniczym.
  • 9 maja (w godz. 16-18) odbędą się warsztaty twórcze bez pt. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”, podczas których uczestnicy wykonają torebki papierowe z elementami w stylu folk. Zajęcia są bezpłatne, zapisy do 8 maja - osobiście lub pod nr tel. 957582372.
  • 10 maja (godz. 15-17) nietypowy Kulinarny Czwartek, połączenie gotowania z (do)wolnym czytaniem.
  • 11 maja (godz. 11-14) biblioteka zaprasza przedszkolaki – panie bibliotekarki będą czytać im (do)wolne książki. Przedszkola mogą zgłaszać się osobiście lub pod nr tel. 957592372.
  • 14 maja (godz. 9-10) coś dla młodszych miłośników teatru, czyli spektakl pt. „O pchle, co manier nie miała” w wykonaniu Teatru Tak. Wstęp jest wolny, ale grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt, żeby zarezerwować miejsca.
  • 15 maja (godz. 11-15) to kolejna nietypowa akcja - o nazwie „sleeveace”, czyli ubierz się w książkę. A na czym polega? Sleeveace to fotografia, przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki. - Przyjdź do biblioteki, a my zrobimy ci zdjęcie! – zachęcają słubickie bibliotekarki.

POBIERZ PROGRAM

Nasza książnica namawia do czytania w jeszcze jeden sposób. Jeśli brakuje ci książek do czytania, możesz przyjść do biblioteki, zostawić te już przeczytane, a wybrać sobie inne. Jest i niespodzianka - niczym w prawdziwej promocji, drugą dostaniesz w prezencie!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama