Słubice: 21 października 2018   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

(Do)wolne czytanie ze słubicką biblioteką

Zdjęcie z ulubioną książką? Warsztaty twórcze inspirowane folklorem? A może czytanie i… gotowanie? Tak słubicka biblioteka zachęca do spędzania wolnego czasu z (do)wolną książką. Bo właśnie hasło „(Do) wolność czytania” jest motywem przewodnim XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

ksiazki biblioteka

Maj jest nie tylko miesiącem przebaczenia w Bibliotece Miasta i Gminy Słubice. Między 8 a 15 maja obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w którym słubicka książnica bierze aktywny udział. Jest to ogólnopolski program, który ma kilka ważnych celów: podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Jego hasło w tym roku brzmi nieco przewrotnie: "(Do)wolność czytania".

Jak zainteresować innych książkami i czytaniem? Słubickim bibliotekarkom nie brakowało na to pomysłów! Program jest bogaty – i zarazem nieco zaskakujący, ponieważ łączy z czytaniem inne różne przyjemności takie jak np. gotowanie czy teatr. Akcja „wyjdzie” również poza mury biblioteki – ponieważ zespół biblioteki będzie czytał książki dzieciom w przedszkolach.

Co jeszcze w programie?

  • 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia (godz. 10-12) maluchy z Grupy Zabawowej wezmą udział w pikniku czytelniczym.
  • 9 maja (w godz. 16-18) odbędą się warsztaty twórcze bez pt. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”, podczas których uczestnicy wykonają torebki papierowe z elementami w stylu folk. Zajęcia są bezpłatne, zapisy do 8 maja - osobiście lub pod nr tel. 957582372.
  • 10 maja (godz. 15-17) nietypowy Kulinarny Czwartek, połączenie gotowania z (do)wolnym czytaniem.
  • 11 maja (godz. 11-14) biblioteka zaprasza przedszkolaki – panie bibliotekarki będą czytać im (do)wolne książki. Przedszkola mogą zgłaszać się osobiście lub pod nr tel. 957592372.
  • 14 maja (godz. 9-10) coś dla młodszych miłośników teatru, czyli spektakl pt. „O pchle, co manier nie miała” w wykonaniu Teatru Tak. Wstęp jest wolny, ale grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt, żeby zarezerwować miejsca.
  • 15 maja (godz. 11-15) to kolejna nietypowa akcja - o nazwie „sleeveace”, czyli ubierz się w książkę. A na czym polega? Sleeveace to fotografia, przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki. - Przyjdź do biblioteki, a my zrobimy ci zdjęcie! – zachęcają słubickie bibliotekarki.

POBIERZ PROGRAM

Nasza książnica namawia do czytania w jeszcze jeden sposób. Jeśli brakuje ci książek do czytania, możesz przyjść do biblioteki, zostawić te już przeczytane, a wybrać sobie inne. Jest i niespodzianka - niczym w prawdziwej promocji, drugą dostaniesz w prezencie!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama