Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Górzyca zaprasza na festyn patriotyczny

„Kochamy Cię Polsko” to hasło, pod którym 3 maja w Górzycy odbędzie się festyn patriotyczny. Miłość do ojczyzny będzie wyrażana na wiele najróżniejszych sposobów: przez muzykę, panel historyczny czy pracownię flag i kotylionów dla dzieci.

gorzyca 3_maja

Trzeci maja, czyli rocznica uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, to radosny dzień. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza na festyn patriotyczny. Jego hasło brzmi prosto i szczerze: „Kochamy Cię Polsko”.

Zagrają w piłkę i... na instrumenach

Ten dzień rozpoczną piłkarze – o godz. 11 wybiegną na boisko w ramach Majowego Amatorskiego Turnieju Piłki Nożnej. A sam festyn zainauguruje wspólny przemarsz ulicami Górzycy, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. Zbiórka o godz. 15. przy Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano godzinę później, towarzyszyć mu będzie m.in. uroczyste podniesienie biało-czerwonej flagi.

A co w programie festynu? Wiele atrakcji o patriotycznym charakterze. O święcie przypominać będzie muzyka – oprócz wstępu wspomnianej już orkiestry dętej, której towarzyszyć będą mażoretki, zaśpiewają również lokalne zespoły: Nowinianki, Młodzi Duchem, a także Siedemnastka z Wędrzyna.

Atrakcje dla młodych patriotów

O miłości do Polski ze sceny opowiedzą także najmłodsi – swój blok patriotyczny zaprezentują dzieci i młodzież z górzyckich przedszkoli i podstawówki. A panel historyczny poprowadzi Michał Kunt. Nasi milusińscy nie będą narzekać na nudę podczas festynu. Z myślą o nich przygotowano plenerową pracownię flag i kotylionów oraz park rozrywki wymownie zatytułowany „Kto Ty jesteś?... Polak Mały!"

Rozrywkowe zakończenie

To jednak nie koniec tematycznych atrakcji: na wszystkich uczestników czekać będzie specjalna, biało-czerwona loteria szczęścia, przewidziano również losowanie ,,Szczęśliwego Patrioty”. Ci, którzy zgłodnieją, będą mogli spróbować przysmaków na stoiskach gastronomicznych. A na zakończenie coś dla „starszej młodzieży”: biesiada przy ognisku i potańcówka z zespołem Volt.

Impreza odbywa się pod patronatem portalu Słubice24.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama