Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Klasycznie i wiosennie w SMOK-u

Na kameralny koncert w nastroju prawdziwie wiosennym zaprasza Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Zabrzmią utwory Ludwiga van Beethovena i Igora Strawińskiego.

skrzypce

Wiosnę coraz bardziej widać i czuć nie tylko w przyrodzie. Można ją odnaleźć również w… muzyce. Już niedługo w SMOK-u będzie okazja posłuchać dwóch utworów znanych kompozytorów.

Pierwszym z nich jest sonata na skrzypce i fortepian F-Dur op. 24 Ludwiga van Beethovena. Przydomka „Wiosenna” związanego z porą roku nie nadał jej kompozytor, ale przylgnął on do utworu ze względu na jego nastrój, czarujący spokój, na ogół umiarkowaną temperaturę, z kilkoma tylko mroczniejszymi epizodami.

Drugim utworem będzie suita włoska na skrzypce i fortepian Igora Strawińskiego. Utwór jest aranżacją wybranych tematów z jego własnego dzieła baletowego – Pucinelli, który to z kolei został oparty na motywach zaczerpniętych od osiemnastowiecznego włoskiego kompozytora Giambattista Pergolesiego. Stała się ona jednym z najpopularniejszych utworów kameralnych na skrzypce i fortepian w historii literatury muzycznej.

Utwory wykonają: Anastazja Łysenko (skrzypce) oraz Monika Pończocha (fortepian).

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w SMOK-u.

Termin: 21.04.2018, godz. 19. Miejsce: Słubicki Miejski Dom Kultury, sala koncertowa.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama