Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Młody pisarz fantasy Tomasz Sobania odwiedzi Słubice

Lubicie czytać książki? Tomasz Sobania nie tylko je czyta, ale również pisze. Wydał już dwie powieści z gatunku fantasy – a ma dopiero 19 lat. Niedługo w słubickiej bibliotece opowie o swojej przygodzie z pisaniem – jak to się dzieje, że młody chłopak zostaje pisarzem?

tomasz sobania

Tomasz Sobania to 19-letni absolwent gliwickiego ogólniaka, mieszkaniec kilkutysięcznego Toszka (woj. śląskie). Debiutancką powieść pt. „Speculo” napisał jeszcze w liceum, a wydał w 2015 roku - gdy miał 17 lat. Jak sam mówi, to było jego wielkie marzenie, odkąd tylko pamięta. A na dodatek jest to powieść w stylu fantasy. - Pisałem ją w taki sposób, aby stała się książką z gatunku takich, które chce się pochłonąć – mówi o niej autor.

„Speculo” to historia nastoletniego Daniela, który starannie zaplanował wakacje razem z koleżanką i kolegą – ale z tych planów nic mu nie wyszło. Przyjaciele za sprawą znalezionej w piwnicy starej księgi przenoszą się w zupełnie nowe miejsce, gdzie muszą zmierzyć się z prześladowaniem ze strony Cesarza i dotrzeć do ludzi, którzy sprzeciwiają się jego władzy. Tak zaczynają się ich nieplanowane, wakacyjne przygody…

Młody pisarz nie poprzestał na jednej książce. W 2017 roku wydał kolejną powieść, noszącą tytuł „Nowy świt”. Mierzy się w niej ze znanym motywem w świecie fantasy – czyli inwazją obcych. „W niewiadomym celu obcy postanawiają zabić ogromną liczbę ludzi, a pozostałych przy życiu pozamykać w miastach pod ich kontrolą. Niby typowy motyw, ale wraz z lekturą sprawy się komplikują, co jest dużym plusem tej powieści, bo sprawia, że wiele kwestii czeka na odpowiedzi, przez co z zapałem czyta się "Nowy Świt" aż do ostatniej strony” – taką opinię można przeczytać w jednej z recenzji.

Tomasz Sobania bardzo chętnie bierze udział w spotkaniach autorskich. Jedno z nich odbędzie się niedługo w oddziale dla dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Jest to okazja do tego, żeby porozmawiać nie tylko o jego pomysłach i książkach, ale również o tym, jak sprawić, żeby napisana powieść została wydana. Bo wbrew pozorom to nie jest takie łatwe. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Termin: 17.04.2018, godz. 11-12. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice, oddział dla dorosłych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama