Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Wiosna w mieście, czyli Frankfurt zaprasza na cityFRÜHLING

Wpuszczamy wiosnę do miasta - zapraszają organizatorzy cityFRÜHLING, czyli “Wiosny w mieście”. W pierwszy weekend kwietnia na ulicach Frankfurtu na gości będzie czekać wiele atrakcji: pchli targ, zlot food trucków, warsztaty dla dzieci, pokaz aut. I będzie to również okazja do zakupów – w tę niedzielę sklepy za Odrą będą otwarte.

wiosna city

Impreza pod hasłem cityFRÜHLING, czyli “Wiosna w mieście” ma już długą tradycję. I choć wiosny jeszcze za bardzo nie czuć, to organizatorzy mają nadzieję, że do tego czasu zagości u nas na dobre.

I dlatego zapraszają w dniach 7-8 kwietnia do Frankfurtu, a konkretnie do jego centrum w rejonie głównej Magistrali i Brunnenplatz (tuż obok Oderturmu i Lenné Passagen). Tam w godz. 10-18 na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji.

Pokażą lokalne inicjatywy

W programie m.in. warsztaty upcyclingu i pokazy lokalnych inicjatyw. Studenci z Viadriny będą namawiali i pomagali w tym, aby starym przedmiotom dać drugie życie. A studenci z Polsko-Niemieckiego Festiwalu Teatralnego UNITHEA przygotują program sceniczny.

Mieszkańcy Frankfurtu zadbają o wygląd swojego miasta. Podczas warsztatów Urban Gardening z Freiwillig Gärtnern oraz wspólnotą mieszkaniową WOWI ochotnicy zasadzą kwiatki wzdłuż ulicy Karl-Marx-Straße.

Nie zabraknie kulinarnych pyszności

Po wspólnej pracy przyda się wiosenny posiłek. Do akcji włączyła się także spółka Arle, która zaprasza do Polsko-Niemieckiego Punktu Współpracy na rzecz Seniorów na gotowanie i degustację wiosennej zupy ziołowej.

To nie jedyna atrakcja kulinarna. Tego dnia odbędzie się zlot food trucków Street Food Polska. Na ulicach zaparkują prawdziwi mistrzowie mobilnych kuchni. Organizatorzy zachęcają – to prawdziwa eksplozja smaków i raj dla miłośników autentycznego street foodu.

Zrobimy też zakupy

A ten, kto spróbuje ulicznych przysmaków, może udać się na zakupy – nie tylko do sklepów. W tych dniach odbywać się będzie pchli targ- za symboliczne euro będzie można kupić niemal wszystko. Do tej pory zgłosiło się ponad 50 wystawców.

Również właściciele sklepów wzdłuż ulicy Karl-Marx-Straße przygotowali atrakcje dla kupujących, nie tylko w lokalach, ale również przed nimi. 8 kwietnia to za Odrą niedziela handlowa- w godzinach 13.00-18.00 można pójść na zakupy do Oderturmu czy Lenné Passagen.

Atrakcje czekają również na wielbicieli motoryzacji – będzie okazja, aby zobaczyć m.in. Jaguar F-Type V8 & Maserati Ghibli, a także spróbować jazdy na rowerze elektrycznym, segwayu, czy też gokartach.

Dzieci będą miały frajdę

Jak zwykle zadbano także o to, żeby nie nudzili się najmłodsi. Specjalnie dla nich będzie przygotowany kącik majsterkowicza, malowanie twarzy, a także „stoiska niespodzianki” różnych frankfurckich stowarzyszeń. A przed ratuszem na dzieci spragnione zabawy czekać będą dmuchańce, karuzele, zamki i wiele innych atrakcji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama