Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Wiosna w mieście, czyli Frankfurt zaprasza na cityFRÜHLING

Wpuszczamy wiosnę do miasta - zapraszają organizatorzy cityFRÜHLING, czyli “Wiosny w mieście”. W pierwszy weekend kwietnia na ulicach Frankfurtu na gości będzie czekać wiele atrakcji: pchli targ, zlot food trucków, warsztaty dla dzieci, pokaz aut. I będzie to również okazja do zakupów – w tę niedzielę sklepy za Odrą będą otwarte.

wiosna city

Impreza pod hasłem cityFRÜHLING, czyli “Wiosna w mieście” ma już długą tradycję. I choć wiosny jeszcze za bardzo nie czuć, to organizatorzy mają nadzieję, że do tego czasu zagości u nas na dobre.

I dlatego zapraszają w dniach 7-8 kwietnia do Frankfurtu, a konkretnie do jego centrum w rejonie głównej Magistrali i Brunnenplatz (tuż obok Oderturmu i Lenné Passagen). Tam w godz. 10-18 na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji.

Pokażą lokalne inicjatywy

W programie m.in. warsztaty upcyclingu i pokazy lokalnych inicjatyw. Studenci z Viadriny będą namawiali i pomagali w tym, aby starym przedmiotom dać drugie życie. A studenci z Polsko-Niemieckiego Festiwalu Teatralnego UNITHEA przygotują program sceniczny.

Mieszkańcy Frankfurtu zadbają o wygląd swojego miasta. Podczas warsztatów Urban Gardening z Freiwillig Gärtnern oraz wspólnotą mieszkaniową WOWI ochotnicy zasadzą kwiatki wzdłuż ulicy Karl-Marx-Straße.

Nie zabraknie kulinarnych pyszności

Po wspólnej pracy przyda się wiosenny posiłek. Do akcji włączyła się także spółka Arle, która zaprasza do Polsko-Niemieckiego Punktu Współpracy na rzecz Seniorów na gotowanie i degustację wiosennej zupy ziołowej.

To nie jedyna atrakcja kulinarna. Tego dnia odbędzie się zlot food trucków Street Food Polska. Na ulicach zaparkują prawdziwi mistrzowie mobilnych kuchni. Organizatorzy zachęcają – to prawdziwa eksplozja smaków i raj dla miłośników autentycznego street foodu.

Zrobimy też zakupy

A ten, kto spróbuje ulicznych przysmaków, może udać się na zakupy – nie tylko do sklepów. W tych dniach odbywać się będzie pchli targ- za symboliczne euro będzie można kupić niemal wszystko. Do tej pory zgłosiło się ponad 50 wystawców.

Również właściciele sklepów wzdłuż ulicy Karl-Marx-Straße przygotowali atrakcje dla kupujących, nie tylko w lokalach, ale również przed nimi. 8 kwietnia to za Odrą niedziela handlowa- w godzinach 13.00-18.00 można pójść na zakupy do Oderturmu czy Lenné Passagen.

Atrakcje czekają również na wielbicieli motoryzacji – będzie okazja, aby zobaczyć m.in. Jaguar F-Type V8 & Maserati Ghibli, a także spróbować jazdy na rowerze elektrycznym, segwayu, czy też gokartach.

Dzieci będą miały frajdę

Jak zwykle zadbano także o to, żeby nie nudzili się najmłodsi. Specjalnie dla nich będzie przygotowany kącik majsterkowicza, malowanie twarzy, a także „stoiska niespodzianki” różnych frankfurckich stowarzyszeń. A przed ratuszem na dzieci spragnione zabawy czekać będą dmuchańce, karuzele, zamki i wiele innych atrakcji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama