Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Znów zabrzmiały wiosenne „Wiersze Świerszcza”


To już tradycja – poezja na dzień wiosny. Ponownie uczniowie klas I-III recytowali znane i lubiane wiersze, które znaleźli w „Świerszczyku”. Wykazali się odwagą, talentem aktorskim i miłością do poezji. Nie brakowało rekwizytów i kolorowych strojów. Brawa dla wszystkich!

wiersze swierszcza
W recytacjach wżięlo udział 21 osób (fot. UM Słubice)

W tym roku odbyła się już 8 edycja powiatowego konkurs recytatorskiego „Wiersze Świerszcza”. 21 marca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach, spotkało się 21 młodych wielbicieli poezji ze szkół w Słubicach, Golicach, Kunowicach, Rzepinie i Górzycy. Każdy z nich przygotował wybrany wiersz, który wcześniej był drukowany w „Świerszczyku” – taki od lat jest warunek tego konkursu.

Dlaczego ten konkurs odbywa się akurat w pierwszy dzień wiosny? Ponieważ 21 marca to również.... Dzień Poezji. A uczniowie w ten kolorowy i poetycki sposób świętują obie te okazje. Za przygotowanie konkursu, już tradycyjnie, odpowiedzialna była Danuta Krawczyk, nauczycielka z Jedynki.

Recytacje oceniało jury pod przewodnictwem Renata Bac z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jurorzy zdecydowali, że najlepiej wypadli: Zuzanna Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Kunowicach, Luo Taixing ze Społecznej Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Słubicach i Julia Belska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach.

Jak podkreśla szefowa jury, poziom recytacji był bardzo wysoki, dlatego postanowiono przyznać również trzy dodatkowe wyróżnienia. Trafiły one do Kristianny Braun z SNOSM, Zuzanny Zygi z SP nr 2 i Szymona Zawadzkiego z podstawówki w Rzepinie. A Oskar Gołaszewski z Golic otrzymał nagrodę specjalną, którą ufundowała miejska biblioteka.

Za swój oratorski trud uczniowie otrzymali nagrody. Patronem konkursu od lat jest wydawnictwo „Nowa Era”, wydawca „Świerszczyka”. Ufundowało dla wszystkich uczestników dyplomy i książki. A Rada Rodziców przy SP 1 obdarowała laureatów maskotkami Bajetana Hopsa, bohatera „Świerszczyka”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama