Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Znów zabrzmiały wiosenne „Wiersze Świerszcza”


To już tradycja – poezja na dzień wiosny. Ponownie uczniowie klas I-III recytowali znane i lubiane wiersze, które znaleźli w „Świerszczyku”. Wykazali się odwagą, talentem aktorskim i miłością do poezji. Nie brakowało rekwizytów i kolorowych strojów. Brawa dla wszystkich!

wiersze swierszcza
W recytacjach wżięlo udział 21 osób (fot. UM Słubice)

W tym roku odbyła się już 8 edycja powiatowego konkurs recytatorskiego „Wiersze Świerszcza”. 21 marca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach, spotkało się 21 młodych wielbicieli poezji ze szkół w Słubicach, Golicach, Kunowicach, Rzepinie i Górzycy. Każdy z nich przygotował wybrany wiersz, który wcześniej był drukowany w „Świerszczyku” – taki od lat jest warunek tego konkursu.

Dlaczego ten konkurs odbywa się akurat w pierwszy dzień wiosny? Ponieważ 21 marca to również.... Dzień Poezji. A uczniowie w ten kolorowy i poetycki sposób świętują obie te okazje. Za przygotowanie konkursu, już tradycyjnie, odpowiedzialna była Danuta Krawczyk, nauczycielka z Jedynki.

Recytacje oceniało jury pod przewodnictwem Renata Bac z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jurorzy zdecydowali, że najlepiej wypadli: Zuzanna Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Kunowicach, Luo Taixing ze Społecznej Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Słubicach i Julia Belska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach.

Jak podkreśla szefowa jury, poziom recytacji był bardzo wysoki, dlatego postanowiono przyznać również trzy dodatkowe wyróżnienia. Trafiły one do Kristianny Braun z SNOSM, Zuzanny Zygi z SP nr 2 i Szymona Zawadzkiego z podstawówki w Rzepinie. A Oskar Gołaszewski z Golic otrzymał nagrodę specjalną, którą ufundowała miejska biblioteka.

Za swój oratorski trud uczniowie otrzymali nagrody. Patronem konkursu od lat jest wydawnictwo „Nowa Era”, wydawca „Świerszczyka”. Ufundowało dla wszystkich uczestników dyplomy i książki. A Rada Rodziców przy SP 1 obdarowała laureatów maskotkami Bajetana Hopsa, bohatera „Świerszczyka”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama