Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Händel… i Szcześniak zabrzmią w kostrzyńskim kościele

Znany z „Dumki na dwa serca”, ale w dorobku ma wiele płyt i ciekawych duetów. Mietek Szcześniak zaśpiewa w Kostrzynie nad Odrą podczas inauguracji VI Lubuskiego Festiwalu Muzycznego. Wystąpi razem z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej. W programie również utwory Händla i Vivaldiego.

mieczu

Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego zaprasza melomanów na VI Lubuski Festiwal Muzyczny. Impreza potrwa aż kilka tygodni. Koncerty będą odbywać się od 22 marca do 5 maja w Zielonej Górze, Kostrzynie nad Odrą, Łagowie oraz na terenie całego województwa lubuskiego.

- Kolejna edycja festiwalu to kontynuacja Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich, które odniosły wielki sukces i uświadomiły nam jak ważne i potrzebne są spotkania środowisk artystycznych, wymiany myśli i spostrzeżeń związanych z kulturą oraz sztuką, chęci dalszego rozwoju zawodowego – mówią o swojej inicjatywie organizatorzy.

Festiwal to koncerty, recitale, konkursy, pokazy filmowe, wykłady z zakresu psychologii motywacji. Będzie można zobaczyć i posłuchać artystów takich jak: Mieczysław Szcześniak, David Walter, Dmitry Shishkin oraz Sonori Ensemble.

Pierwszy z wymienionych, Mietek Szcześniak wystąpi podczas koncertu inauguracyjnego, który odbędzie się 22 marca o godz. 19 w sąsiednim Kostrzynie nad Odrą. Miejsce koncertu będzie dość niezwykłe – to kościół NMP Matki Kościoła.

Wokalista, wspólnie z filharmonikami zielonogórskimi, wykona kompozycje ze swojego bogatego dorobku artystycznego. W pierwszej części koncertu zabrzmi muzyka baroku (w programie utwory Georga Friedricha Händla i Antoniego Vivaldiego.

Bilety będą do kupienia na godzinę przed każdym koncertem lub wydarzeniem. Możliwe jest też wcześniejsza rezerwacja oraz przedsprzedaż. Kontakt: Michał Mogiła, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 530 031 309.

Więcej informacji o festiwalu i program pozostałych koncertów są dostępne na stronie: lubuskifestiwalmuzyczny.com.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama