Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Händel… i Szcześniak zabrzmią w kostrzyńskim kościele

Znany z „Dumki na dwa serca”, ale w dorobku ma wiele płyt i ciekawych duetów. Mietek Szcześniak zaśpiewa w Kostrzynie nad Odrą podczas inauguracji VI Lubuskiego Festiwalu Muzycznego. Wystąpi razem z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej. W programie również utwory Händla i Vivaldiego.

mieczu

Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego zaprasza melomanów na VI Lubuski Festiwal Muzyczny. Impreza potrwa aż kilka tygodni. Koncerty będą odbywać się od 22 marca do 5 maja w Zielonej Górze, Kostrzynie nad Odrą, Łagowie oraz na terenie całego województwa lubuskiego.

- Kolejna edycja festiwalu to kontynuacja Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich, które odniosły wielki sukces i uświadomiły nam jak ważne i potrzebne są spotkania środowisk artystycznych, wymiany myśli i spostrzeżeń związanych z kulturą oraz sztuką, chęci dalszego rozwoju zawodowego – mówią o swojej inicjatywie organizatorzy.

Festiwal to koncerty, recitale, konkursy, pokazy filmowe, wykłady z zakresu psychologii motywacji. Będzie można zobaczyć i posłuchać artystów takich jak: Mieczysław Szcześniak, David Walter, Dmitry Shishkin oraz Sonori Ensemble.

Pierwszy z wymienionych, Mietek Szcześniak wystąpi podczas koncertu inauguracyjnego, który odbędzie się 22 marca o godz. 19 w sąsiednim Kostrzynie nad Odrą. Miejsce koncertu będzie dość niezwykłe – to kościół NMP Matki Kościoła.

Wokalista, wspólnie z filharmonikami zielonogórskimi, wykona kompozycje ze swojego bogatego dorobku artystycznego. W pierwszej części koncertu zabrzmi muzyka baroku (w programie utwory Georga Friedricha Händla i Antoniego Vivaldiego.

Bilety będą do kupienia na godzinę przed każdym koncertem lub wydarzeniem. Możliwe jest też wcześniejsza rezerwacja oraz przedsprzedaż. Kontakt: Michał Mogiła, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 530 031 309.

Więcej informacji o festiwalu i program pozostałych koncertów są dostępne na stronie: lubuskifestiwalmuzyczny.com.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama