Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Górzyca zaprasza na wielkanocny konkurs z nagrodami

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy organizuje konkurs plastyczny na najładniejszą pisankę, kraszankę i stroik wielkanocny. Udział może wziąć każdy - od przedszkolaków po osoby dorosłe.

wielkanoc

Już niedługo Wielkanoc, a jeśli tak, to muszą być pisanki. A może kraszanki? Kto wie, czym się różnią? Na pewno będą to wiedzieć ci, którzy wezmą udział w konkursie, do którego zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.

Ma on na celu kultywowanie tradycji związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, a także pogłębienie wiedzy na temat symboliki samej pisanki. A także zachęca do spędzania wolnego czasu, w inspirujący sposób, który może pobudzić inwencję twórczą dzieci i dorosłych.

Jak wziąć udział w konkursie? Należy przygotować jedną z prac. Może to być pisanka wielkanocna z wydmuszki, jaja kurzego ugotowanego na twardo lub jaja styropianowego. Technika jest dowolna. A może wolicie zrobić stroik? Może mieć dowolną wielkość i kształt, również dowolna jest technika wykonania. Organizatorzy preferują użycie naturalnych materiałów, takich jak: sznurek, suszone kwiaty, owoce i różnego rodzaju ziarna.

Co ważne, praca konkursowa musi być wykonana indywidualnie, przez jednego uczestnika. Te grupowe nie zostaną ocenione. I każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę w danej kategorii. Każda praca powinna zostać oznaczona kartką z danymi autora pracy (imię i nazwisko, kategoria wiekowa, nazwa placówki).

Konkurs został podzielony na 5 kategorii wiekowych: przedszkola i zerówka, klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI szkoły podstawowe, klasy VII i gimnazjum. Osobną kategorię przewidziano także dla dorosłych.

A jakie nagrody otrzymają autorzy najlepszych prac? - Dla najmłodszych przewidzieliśmy różnego rodzaju gry dydaktyczne, natomiast starsi dostaną różnego rodzaju rękodzieła- zajączki, koszyczki. Wszystko w tematyce wielkanocnej - mówi Małgorzata Gniewczyńska, dyrektor Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy.

Chcecie wziąć udział w konkursie? Termin nadsyłania prac upływa 22 marca. Następnie Specjalna komisja wybierze najlepsze prace, a 28 marca o godz. 9:00 w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich odbędzie się uroczyste wręczenie nagród połączone ze śniadaniem wielkanocnym.

POBIERZ REGULAMIN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama