Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Opera "Don Giovanni" w Forum Kleista

Don Giovanni to znane i lubiane dzieło Mozarta. Nic dziwnego, opowiada damsko-męskie perypetie uwodziciela, którego pierwowzorem był Don Juan Moliera. Tak jak on bohater bezkompromisowo korzysta z życia, ulegając wdziękom kolejnych pań. Opowiadającą tę historię operę będzie można zobaczyć we Frankfurcie.

don giovanni

Opera „Don Giovanni” autorstwa Mozarta fascynowała wielu kompozytorów, pisarzy i myślicieli -takich jak Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Ludwig van Beethoven. Doceniali jej doskonałość muzyczną, a publiczność polubiła również historię bohatera, czyli tytułowego Don Giovanniego. 16 marca będzie można obejrzeć tę historię na scenie Kleist Forum we Frankfurcie w wykonaniu Teatru Państwowego z Cottbus. Czy warto się wybrać?

Wątpliwości nie ma dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Tomasz Pilarski.

- Komedia muzyczna Mozarta jest obfita w pełne pasji dramatu dzieje. Ten rodzaj opery jest uwielbiany, intrygujący, tajemniczy, zmienny, zagadkowy i wreszcie zdemaskowany – jako typowy rodzaj opery Buffo, w którym tragedia pod maskami zaczyna świecić, ujawniając tym samym, jak bardzo życie jest destrukcyjne – przekonuje T. Pilarski.

Problemu ze zrozumieniem przekazu nie będą mieli widzowie z obu stron Odry. Choć opera zostanie wystawiona w oryginalnym języku włoskim, to organizatorzy przygotowali napisy zarówno po polsku, jak i po niemiecku.

Bilety w cenie 15 euro są do nabycia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Termin: 16.03.2018, godz. 19.30. Miejsce: Forum Kleista, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama