Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Opera "Don Giovanni" w Forum Kleista

Don Giovanni to znane i lubiane dzieło Mozarta. Nic dziwnego, opowiada damsko-męskie perypetie uwodziciela, którego pierwowzorem był Don Juan Moliera. Tak jak on bohater bezkompromisowo korzysta z życia, ulegając wdziękom kolejnych pań. Opowiadającą tę historię operę będzie można zobaczyć we Frankfurcie.

don giovanni

Opera „Don Giovanni” autorstwa Mozarta fascynowała wielu kompozytorów, pisarzy i myślicieli -takich jak Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, Ludwig van Beethoven. Doceniali jej doskonałość muzyczną, a publiczność polubiła również historię bohatera, czyli tytułowego Don Giovanniego. 16 marca będzie można obejrzeć tę historię na scenie Kleist Forum we Frankfurcie w wykonaniu Teatru Państwowego z Cottbus. Czy warto się wybrać?

Wątpliwości nie ma dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Tomasz Pilarski.

- Komedia muzyczna Mozarta jest obfita w pełne pasji dramatu dzieje. Ten rodzaj opery jest uwielbiany, intrygujący, tajemniczy, zmienny, zagadkowy i wreszcie zdemaskowany – jako typowy rodzaj opery Buffo, w którym tragedia pod maskami zaczyna świecić, ujawniając tym samym, jak bardzo życie jest destrukcyjne – przekonuje T. Pilarski.

Problemu ze zrozumieniem przekazu nie będą mieli widzowie z obu stron Odry. Choć opera zostanie wystawiona w oryginalnym języku włoskim, to organizatorzy przygotowali napisy zarówno po polsku, jak i po niemiecku.

Bilety w cenie 15 euro są do nabycia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Termin: 16.03.2018, godz. 19.30. Miejsce: Forum Kleista, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama