Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

„Smyki i przyjaciele” wyróżnieni w finale PRO ARTE

Młodzi aktorzy ze Świecka byli najlepsi w naszym regionie, a teraz otrzymali wyróżnienie w wojewódzkim finale XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych, który odbył się w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

Pro Arte

Konkurs był elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Jego organizatorem niezmiennie od lat jest Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry.

Przedstawienie, które grupa ze Świecka zaprezentowała podczas finału, nosiło tytuł „Pobożne życzenia”. I za to właśnie jury nagrodziło ich wyróżnieniem. A wcześniej byli najlepsi i wywalczyli nominację podczas eliminacji w Słubicach, co mieliśmy okazję relacjonować.

Sukces tym większy, bo konkurencja była spora. W tegorocznym przeglądzie wzięła rekordowa do tej pory ilość grup – 17 i uczestników – prawie 400. Radę artystyczną tworzyli: Joanna Wąż – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Anatol Wierzchowski – reżyser, wieloletni instruktor teatralny, animator i scenarzysta, dr Jan A. Fręś – teatrolog, instruktor teatralny, autor książek o teatrze dla dzieci i młodzieży. I to właśnie to zacne grono doceniło pracę i wysiłek młodych aktorów ze Świecka.

Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny oraz wysiłek włożony w przygotowanie przedstawień. - Na szczególne podkreślenie zasługuje praca nauczycieli i instruktorów tworzących własne scenariusze, które wymagają twórczych rozwiązań scenicznych w realizowanych widowiskach. Wyrazy uznania za konsekwentną realizację własnych pomysłów, przygotowanie wokalne i świadomość muzyczną, a także staranne opracowanie plastyczne – napisali członkowie rady w podsumowanie finałowej gali.

Młodym aktorom ze Świecka i ich opiekunce - Elżbiecie Stranz-Kołosowskiej - gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama