Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

„Smyki i przyjaciele” wyróżnieni w finale PRO ARTE

Młodzi aktorzy ze Świecka byli najlepsi w naszym regionie, a teraz otrzymali wyróżnienie w wojewódzkim finale XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych, który odbył się w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

Pro Arte

Konkurs był elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Jego organizatorem niezmiennie od lat jest Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry.

Przedstawienie, które grupa ze Świecka zaprezentowała podczas finału, nosiło tytuł „Pobożne życzenia”. I za to właśnie jury nagrodziło ich wyróżnieniem. A wcześniej byli najlepsi i wywalczyli nominację podczas eliminacji w Słubicach, co mieliśmy okazję relacjonować.

Sukces tym większy, bo konkurencja była spora. W tegorocznym przeglądzie wzięła rekordowa do tej pory ilość grup – 17 i uczestników – prawie 400. Radę artystyczną tworzyli: Joanna Wąż – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Anatol Wierzchowski – reżyser, wieloletni instruktor teatralny, animator i scenarzysta, dr Jan A. Fręś – teatrolog, instruktor teatralny, autor książek o teatrze dla dzieci i młodzieży. I to właśnie to zacne grono doceniło pracę i wysiłek młodych aktorów ze Świecka.

Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny oraz wysiłek włożony w przygotowanie przedstawień. - Na szczególne podkreślenie zasługuje praca nauczycieli i instruktorów tworzących własne scenariusze, które wymagają twórczych rozwiązań scenicznych w realizowanych widowiskach. Wyrazy uznania za konsekwentną realizację własnych pomysłów, przygotowanie wokalne i świadomość muzyczną, a także staranne opracowanie plastyczne – napisali członkowie rady w podsumowanie finałowej gali.

Młodym aktorom ze Świecka i ich opiekunce - Elżbiecie Stranz-Kołosowskiej - gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama