Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Jazzowa podróż przez ocean z Markiem Napiórkowskim

Jesteście głodni ciekawej, nieprzeciętnej muzyki? W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi znany jazzman Marek Napiórkowski. Ze swoim zespołem zagra koncert promujący najnowszy projekt pt. "WAW-NYC”. Melomani, możecie już zamawiać bilety.

napiorkowski smok

Marek Napiórkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Już od początku swojej kariery pojawiał się na szczytach branżowych rankingów, był ośmiokrotnie nominowany Fryderyków, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych. Od 2012 roku nieprzerwanie jest doceniany przez czytelników Jazz Forum, którzy od 6 lat obdarzają go tytułem „Jazzowego Gitarzysty Roku”.

Najnowsze dzieło artysty to płyta ‘’WAW-NYC”, która ukazała się w 2017. W tym przedsięwzięciu udział wzięli uznani na świecie muzycy jak: Manuel Valera - kompozytor kubańskiego pochodzenia, nominowany do Nagrody GRAMMY, Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista, od ponad 20 lat będący członkiem jednej z czołowych formacji europejskiego jazzu i Clarence Penn - jeden z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, współpracujący z największymi muzykami jazzowymi, jak np. Dave Douglas.

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem” – tak o najnowszej płycie Marka Napiórkowskiego można przeczytać w recenzji zamieszczonej w Jazzpress. A poniżej do posłuchania jej fragment.Bilety: w cenie 50 oraz 100 zł są dostępne na stronie www.tiketto.pl.

Termin: 15.02.2018, godz. 19:00. Miejsce: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama