Słubice: 21 lutego 2018   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

Jazzowa podróż przez ocean z Markiem Napiórkowskim

Jesteście głodni ciekawej, nieprzeciętnej muzyki? W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi znany jazzman Marek Napiórkowski. Ze swoim zespołem zagra koncert promujący najnowszy projekt pt. "WAW-NYC”. Melomani, możecie już zamawiać bilety.

napiorkowski smok

Marek Napiórkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Już od początku swojej kariery pojawiał się na szczytach branżowych rankingów, był ośmiokrotnie nominowany Fryderyków, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych. Od 2012 roku nieprzerwanie jest doceniany przez czytelników Jazz Forum, którzy od 6 lat obdarzają go tytułem „Jazzowego Gitarzysty Roku”.

Najnowsze dzieło artysty to płyta ‘’WAW-NYC”, która ukazała się w 2017. W tym przedsięwzięciu udział wzięli uznani na świecie muzycy jak: Manuel Valera - kompozytor kubańskiego pochodzenia, nominowany do Nagrody GRAMMY, Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista, od ponad 20 lat będący członkiem jednej z czołowych formacji europejskiego jazzu i Clarence Penn - jeden z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, współpracujący z największymi muzykami jazzowymi, jak np. Dave Douglas.

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem” – tak o najnowszej płycie Marka Napiórkowskiego można przeczytać w recenzji zamieszczonej w Jazzpress. A poniżej do posłuchania jej fragment.Bilety: w cenie 50 oraz 100 zł są dostępne na stronie www.tiketto.pl.

Termin: 15.02.2018, godz. 19:00. Miejsce: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama