Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Gminne kolędowanie w Cybince

Już po raz trzeci mieszkańcy Cybinki spotkali się na gminnym kolędowaniu. Na placu przed ośrodkiem kultury nie zabrakło nie tylko kolęd i ale i pozostałych świątecznych „atrybutów”: był barszcz, pierogi, Mikołaj, stroiki, bombki i oczywiście jasełka.

koledowanie cybinka

Również i Cybinka miała swój bożonarodzeniowy jarmark. W sobotę 16 grudnia już trzeci raz mieszkańcy spotkali się na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury po to, żeby wziąć udział w gminnym kolędowaniu pod hasłem „Nim gwiazdka zabłyśnie”.

Na przybyłych czekała moc świątecznych atrakcji, na stoiskach kusiły domowe ciasta i inne wigilijne potrawy. Stoły były bogato zastawione: można było zaopatrzyć się w ręcznie wykonane ozdoby, stroiki i inne bożonarodzeniowe gadżety, a nawet… karpia i choinkę. Z okien biblioteki rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

Kolędowanie uroczyście otworzyli włodarze gminy i proboszczowie lokalnych parafii: Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki, Anna Śliwińska, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz ks. Piotr Kępka, proboszcz parafii w Cybince i ks. Krzysztof Sudziński, proboszcz parafii w Białkowie.

Po nich na scenie prezentowali się młodzi artyści. Dzieci z „Bajkowego Przedszkola” w Cybince, uczniowie z Zespołu Szkół w Cybince i Szkoły Podstawowej w Białkowie, zespoły „Lubuszanki” oraz „Antidotum” śpiewali kolędy i inne znane świąteczne utwory.

koledowanie cybinka_2

Zgromadzeni mogli obejrzeć również jasełka. Przygotowali je podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Pod Słońcem" w Bieganowie. Najmłodsi biegli na spotkanie z Mikołajem, pewnie po to, żeby wyszeptać mu do ucha wymarzone prezenty. I bardzo chętnie robili sobie z nim zdjęcie.

Nie zabrakło bardzo lokalnego akcentu - Eugenia Niedźwiedzka, prezes Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju Pro-Eko, oraz Marta Stachowska, koordynator Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, opowiedziały o projekcie, którego realizacja właśnie się zakończyła. Nosił on nazwę „Centrum Informacji Turystycznej”. Dzięki niemu stworzono mapę miejsc w gminie Cybinka, które są wyjątkowe pod względem przyrodniczym, historycznym i turystycznym. Ten, kto chce je poznać, powinien zapoznać się tablicami i plakatami, które można zobaczyć w cybińskiej bibliotece.

Kolędowanie efektownie zakończyli strażacy ochotnicy, którzy pokazali, jak należy postąpić w przypadku powstania pożaru naczynia z rozgrzanym olejem. Oczywiście była to tylko symulacja.

- Wszystkim zaangażowanym instytucjom i organizacjom, a przede wszystkim wielu osobom dobrej woli serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego wydarzenia. Natomiast mieszkańcom dziękujemy za to, że mimo nawału pracy i licznych obowiązków przedświątecznych uczestniczyliście z nami we wspólnym kolędowaniu – podsumowali organizatorzy.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Cybinka - ZOBACZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama