Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Gminne kolędowanie w Cybince

Już po raz trzeci mieszkańcy Cybinki spotkali się na gminnym kolędowaniu. Na placu przed ośrodkiem kultury nie zabrakło nie tylko kolęd i ale i pozostałych świątecznych „atrybutów”: był barszcz, pierogi, Mikołaj, stroiki, bombki i oczywiście jasełka.

koledowanie cybinka

Również i Cybinka miała swój bożonarodzeniowy jarmark. W sobotę 16 grudnia już trzeci raz mieszkańcy spotkali się na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury po to, żeby wziąć udział w gminnym kolędowaniu pod hasłem „Nim gwiazdka zabłyśnie”.

Na przybyłych czekała moc świątecznych atrakcji, na stoiskach kusiły domowe ciasta i inne wigilijne potrawy. Stoły były bogato zastawione: można było zaopatrzyć się w ręcznie wykonane ozdoby, stroiki i inne bożonarodzeniowe gadżety, a nawet… karpia i choinkę. Z okien biblioteki rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

Kolędowanie uroczyście otworzyli włodarze gminy i proboszczowie lokalnych parafii: Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki, Anna Śliwińska, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz ks. Piotr Kępka, proboszcz parafii w Cybince i ks. Krzysztof Sudziński, proboszcz parafii w Białkowie.

Po nich na scenie prezentowali się młodzi artyści. Dzieci z „Bajkowego Przedszkola” w Cybince, uczniowie z Zespołu Szkół w Cybince i Szkoły Podstawowej w Białkowie, zespoły „Lubuszanki” oraz „Antidotum” śpiewali kolędy i inne znane świąteczne utwory.

koledowanie cybinka_2

Zgromadzeni mogli obejrzeć również jasełka. Przygotowali je podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Pod Słońcem" w Bieganowie. Najmłodsi biegli na spotkanie z Mikołajem, pewnie po to, żeby wyszeptać mu do ucha wymarzone prezenty. I bardzo chętnie robili sobie z nim zdjęcie.

Nie zabrakło bardzo lokalnego akcentu - Eugenia Niedźwiedzka, prezes Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju Pro-Eko, oraz Marta Stachowska, koordynator Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, opowiedziały o projekcie, którego realizacja właśnie się zakończyła. Nosił on nazwę „Centrum Informacji Turystycznej”. Dzięki niemu stworzono mapę miejsc w gminie Cybinka, które są wyjątkowe pod względem przyrodniczym, historycznym i turystycznym. Ten, kto chce je poznać, powinien zapoznać się tablicami i plakatami, które można zobaczyć w cybińskiej bibliotece.

Kolędowanie efektownie zakończyli strażacy ochotnicy, którzy pokazali, jak należy postąpić w przypadku powstania pożaru naczynia z rozgrzanym olejem. Oczywiście była to tylko symulacja.

- Wszystkim zaangażowanym instytucjom i organizacjom, a przede wszystkim wielu osobom dobrej woli serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego wydarzenia. Natomiast mieszkańcom dziękujemy za to, że mimo nawału pracy i licznych obowiązków przedświątecznych uczestniczyliście z nami we wspólnym kolędowaniu – podsumowali organizatorzy.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Cybinka - ZOBACZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama