Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Emocje i uczucia na fotografiach w Galerii OKNO

Galeria OKNO zaprasza na fotograficzne podsumowanie roku – wystawę prac, które powstały podczas warsztatów przez cały mijający rok. Efektem pracy słubickich artystów jest również kalendarz na 2018 rok, który otrzyma każdy, kto przyjdzie na wernisaż wystawy.

kalendarz okno

Galeria OKNO mieszcząca się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury podtrzymuje tradycję, mającą już kilkanaście lat – i również w tym roku wydaje kalendarz ilustrowany fotografiami, które powstawały podczas tegorocznych warsztatów fotograficznych, na przykład podczas Akademii Fotografii i Multimediów lAbiRynT. Wydany został w nieco większym formacie, który można zawiesić na ścianie. Otrzyma go każdy uczestnik wernisażu.

W tym roku hasło-klucz do odkrywania fotografii w kalendarzu brzmi: „Uczucia i emocje”. - Celem warsztatów było odkrywanie efektu przenikania i nakładania materiałów o różnej transparentności, zbadanie ich właściwości plastycznych oraz znalezienie w nich inspiracji do fotograficznego zilustrowani. Tematem realizacji były emocje i uczucia, których szukaliśmy w sobie, w otaczającym nas świecie, relacjach pracując i inspirując się wzajemnie – opowiada Anna Panek-Kusz, szefowa galerii OKNO. I dodaje, że zajęcia odbywały się zarówno w przestrzeni galerii, w studio fotograficznym, jak również w plenerze.

Kim są autorzy opublikowanych fotografii? Są to artyści bardziej i mniej (jeszcze) znani. Oto pełna ich lista: Witold Cholewa, Oliwia Błażewicz, Michael Clasen, Ole Clasen, Janusz Duszkiewicz, Tymon Golubski, Gudrun Kissinger, Joanna Korbus, Natalia Janczycka, Karolina Konczyńska, Patrycja Krzeptowska, Emilia Kusz, Klaudia Kwiecińska, Paweł Lech, Paulina Łyżwińska, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kamil Mirończuk, Dariusz Olechno, Halina Samsonowicz, Aneta Szcześniewicz, Agnieszka Woźna. Podczas warsztatów artystów inspirowali Anna Panek-Kusz i Tomasz Fedyszyn.

A jest to grono, które wystawiało swoje prace nie tylko w Słubicach. W tym roku grupa fotograficzna pokazała swoje realizacje na festiwalu w słowackich Lewicach. A w przyszłym roku przed nimi kolejne wyzwania - m.in. wystawa w Czechach.

A. Panek – Kusz w imieniu autorów serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy – i przekonanie się, jak nasi artyści widzą i przedstawiają swoje emocje i uczucia.

Termin: 15.12.2017, godz. 17.00 Miejsce: Galeria OKNO, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama