Słubice: 20 stycznia 2018   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Daj się zaprosić do tanga!

Choć do tanga trzeba dwojga, na sali może je tańczyć wspólnie więcej osób. Młodzi tancerze z grupy nieformalnej „Żywioły” wymyślili i napisali projekt, pozyskali środki, a teraz zapraszają do tanga: młodszych, starszych, niekoniecznie z partnerem.

tangowe czwartki

Grupę nieformalną Żywioły tworzą młodzi ludzie ze Słubic i okolic, których pasją jest taniec. I tą pasją chcą dzielić się z innymi. Dlatego postanowili napisać projekt i postarać się o dofinansowanie zajęć tanecznych dla mieszkańców Słubic. Pomogli im w tym specjaliści z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, którzy prowadzą Sektor 3 Słubice. – Bardzo cieszymy się, kiedy przychodzą do nas kolejne osoby, które mają pomysł na to, co chciałyby robić, a my pomagamy przygotować odpowiedni wniosek o dofinansowanie – mówi Marta Stachowska, opiekun Sektora.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu „Startuj z FIO!" Tak właśnie narodziły się „Tangowe Czwartki”. Dlaczego młodzi tancerze wybrali właśnie ten taniec? – Tango jest szczególne, ponieważ nie ma uściślonej choreografii, dzięki temu daje możliwość swobody wyrażania siebie, swoich emocji – wyjaśnia Jan Jędrzejewski, 19-letni koordynator projektu. – Podczas zajęć nie pokazujemy, co dokładnie wszyscy mają robić, nie muszą nas naśladować, raczej dajemy narzędzia po to, żeby każdy mógł wyrazić to, co czuje – dodaje.

I zachęca, żeby przyjść i spróbować. Choć projekt zorganizowali młodzi ludzie, nie jest on przeznaczony tylko dla ich rówieśników - przyjść może każdy, niezależnie od wieku i umiejętności tanecznych. I jeszcze jedna ważna informacja: – Niekoniecznie trzeba mieć partnera – zaznacza J. Jędrzejewski. - Zapraszamy wszystkich, którzy po prostu lubią tańczyć – podkreśla koordynator.

Wstęp na „Tangowe czwartki” jest wolny. Spotkania odbywają się w każdy czwartek, najbliższe zaplanowano 2 listopada, w godz. 20:00-21.45. Miejsce: SMOK, sala kameralna.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama