Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Sztuka inaczej – nietypowy „Second hand” w Galerii Małej

Galeria Mała w SMOK-u zaprasza na twórcze spotkanie i wystawę Magdaleny Sobocińskiej, artystki, która swoje prace tworzy w nietypowy sposób. Łączy przeciwieństwa, np. stare z nowym, pożądane z wyrzuconym… pod jej okiem będzie można też samodzielnie przygotować wyjątkowe torby.

upcycling

Sztuka „robienia czegoś z niczego”, czyli przedmiotów artystycznych z tych już niepotrzebnych to upcykling. - Zasada upcyklingu jest prosta: odnajdź „śmiecia” i spraw, by na nowo poczuł się ważny, użyteczny i piękny – wyjaśnia Magdalena Sobocińska, artystka, która będzie miała wystawę w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż odbędzie się 27 października o godz. 17.00.

Tworzy ona również „upcyklingowe” ubrania. - Zasada moich ubrań także jest prosta: wyszukuję tkaniny z wtórnego obiegu i z nich tworzę wzory na nowych ubraniach. Znalazłam most między znaleziskami z lumpeksu a alternatywnym designem na nowej odzieży – wyjaśnia artystka.

Czy trudno przygotować coś upcyklingowego? Chętni mogą przekonać o tym sami i spróbować swoich sił na warsztatach, które odbędą się 28 października o godz. 11.00.

Warsztaty noszą tytuł: „Oswojenie skrzydeł”. Poprowadzi je właśnie Magdalena Sobocińska, pod jej okiem chętni uszyją niepowtarzalne torby. - Kobiety i dziewczyny - oswójmy skrzydła motyli na naszych lnianych torbach. Ja wprawię wzór w ruch elementami naszytymi z tkanin wtórnego obiegu, a wy poprowadźcie pędzle… - zaprasza artystka.

Liczba miejsc jest ograniczona: 15 osób (mających więcej niż 10 lat). Decyduje kolejność zgłoszeń: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 604 588 465.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama