Słubice: 20 stycznia 2018   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Sztuka inaczej – nietypowy „Second hand” w Galerii Małej
reklama
reklama

Sztuka inaczej – nietypowy „Second hand” w Galerii Małej

Galeria Mała w SMOK-u zaprasza na twórcze spotkanie i wystawę Magdaleny Sobocińskiej, artystki, która swoje prace tworzy w nietypowy sposób. Łączy przeciwieństwa, np. stare z nowym, pożądane z wyrzuconym… pod jej okiem będzie można też samodzielnie przygotować wyjątkowe torby.

upcycling

Sztuka „robienia czegoś z niczego”, czyli przedmiotów artystycznych z tych już niepotrzebnych to upcykling. - Zasada upcyklingu jest prosta: odnajdź „śmiecia” i spraw, by na nowo poczuł się ważny, użyteczny i piękny – wyjaśnia Magdalena Sobocińska, artystka, która będzie miała wystawę w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż odbędzie się 27 października o godz. 17.00.

Tworzy ona również „upcyklingowe” ubrania. - Zasada moich ubrań także jest prosta: wyszukuję tkaniny z wtórnego obiegu i z nich tworzę wzory na nowych ubraniach. Znalazłam most między znaleziskami z lumpeksu a alternatywnym designem na nowej odzieży – wyjaśnia artystka.

Czy trudno przygotować coś upcyklingowego? Chętni mogą przekonać o tym sami i spróbować swoich sił na warsztatach, które odbędą się 28 października o godz. 11.00.

Warsztaty noszą tytuł: „Oswojenie skrzydeł”. Poprowadzi je właśnie Magdalena Sobocińska, pod jej okiem chętni uszyją niepowtarzalne torby. - Kobiety i dziewczyny - oswójmy skrzydła motyli na naszych lnianych torbach. Ja wprawię wzór w ruch elementami naszytymi z tkanin wtórnego obiegu, a wy poprowadźcie pędzle… - zaprasza artystka.

Liczba miejsc jest ograniczona: 15 osób (mających więcej niż 10 lat). Decyduje kolejność zgłoszeń: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 604 588 465.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama