Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Muzycznie i międzykulturowo na Placu Mostowym

Sąsiedzi zza Odry zapraszają na główne wydarzenie Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego: koncert chrześcijańskiej muzyki jazzowej w wykonaniu muzyka z Etiopii. W programie również występy taneczne, występ muzyków z Syrii oraz… grupy wokalnej stworzonej przez słubicki oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem.

dawit getachew

Frankfurcka sieć organizacji społecznych THINK jest jednym z organizatorów koncertu, który będzie najważniejszym wydarzeniem Tygodnia Międzykulturowego. Na Placu Mostowym wystąpią artyści z różnych stron świata, od Niemiec, po Syrię, Etiopię…

Właśnie z tego afrykańskiego kraju pochodzi największa gwiazda wieczoru, czyli muzyk jazzowy Dawit Getachew, któremu towarzyszyć będzie czteroosobowy zespół z Addis Abeby. Artysta ten często występuje w Europie. „Jego muzyka to mieszanina jazzu, ewangelii i duchowości. W 2010 roku wydał swój pierwszy album „Tebekehalehu”. Otrzymał nagrodę dla najlepszego artysty ewangelizacyjnego w Afryce Wschodniej” – tak opisują artystę organizatorzy.

Na scenie wystąpi również grupa taneczna Intertreff e.V., która zaprezentuje tańce z całego świata. Nie zabraknie także polskiego akcentu. Swoje umiejętności pokaże grupa wokalna, która działa przy słubickim oddziale TWK.

A oprócz muzyki i tańca, na gości czekają inne atrakcje. Na stoiskach będzie można stworzyć własne projekty ogrodnicze lub mozaiki. Albo porozmawiać z przedstawicielami społecznej sieci migracyjnej THINK np. o uznawaniu kwalifikacji zawodowych za granicą czy prawach konsumentów.

Najmłodsi ucieszą się z placu zabaw. A wszyscy goście będą mogli spędzać ze sobą czas w przyjaznej atmosferze kawiarni „Blabla”.

Wstęp wolny.

Termin: 27.09.2017, godz. 17. Miejsce: Plac Mostowy (hala sportowa między ulicami Bischofstraße i C.-P.-E.-Bach-Straße).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama