Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Muzycznie i międzykulturowo na Placu Mostowym

Sąsiedzi zza Odry zapraszają na główne wydarzenie Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego: koncert chrześcijańskiej muzyki jazzowej w wykonaniu muzyka z Etiopii. W programie również występy taneczne, występ muzyków z Syrii oraz… grupy wokalnej stworzonej przez słubicki oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem.

dawit getachew

Frankfurcka sieć organizacji społecznych THINK jest jednym z organizatorów koncertu, który będzie najważniejszym wydarzeniem Tygodnia Międzykulturowego. Na Placu Mostowym wystąpią artyści z różnych stron świata, od Niemiec, po Syrię, Etiopię…

Właśnie z tego afrykańskiego kraju pochodzi największa gwiazda wieczoru, czyli muzyk jazzowy Dawit Getachew, któremu towarzyszyć będzie czteroosobowy zespół z Addis Abeby. Artysta ten często występuje w Europie. „Jego muzyka to mieszanina jazzu, ewangelii i duchowości. W 2010 roku wydał swój pierwszy album „Tebekehalehu”. Otrzymał nagrodę dla najlepszego artysty ewangelizacyjnego w Afryce Wschodniej” – tak opisują artystę organizatorzy.

Na scenie wystąpi również grupa taneczna Intertreff e.V., która zaprezentuje tańce z całego świata. Nie zabraknie także polskiego akcentu. Swoje umiejętności pokaże grupa wokalna, która działa przy słubickim oddziale TWK.

A oprócz muzyki i tańca, na gości czekają inne atrakcje. Na stoiskach będzie można stworzyć własne projekty ogrodnicze lub mozaiki. Albo porozmawiać z przedstawicielami społecznej sieci migracyjnej THINK np. o uznawaniu kwalifikacji zawodowych za granicą czy prawach konsumentów.

Najmłodsi ucieszą się z placu zabaw. A wszyscy goście będą mogli spędzać ze sobą czas w przyjaznej atmosferze kawiarni „Blabla”.

Wstęp wolny.

Termin: 27.09.2017, godz. 17. Miejsce: Plac Mostowy (hala sportowa między ulicami Bischofstraße i C.-P.-E.-Bach-Straße).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama