Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

„Rytm Leśmiana” zabrzmi w Collegium Polonicum

„Za oknami jesień, a do nas zawitała wiosna” – tak na przygotowaną przez siebie wystawę zapraszają studenci filologii polskiej jako obcej z Collegium Polonicum. Jej bohaterem jest Bolesław Leśmian, a dokładniej - jego poezja. Dacie się zaprosić do… malinowego chruśniaka?

lesmian wystawa

Jak studenci rozumieją, czują, widzą poezję Leśmiana? Pokażą to podczas przygotowanej przez siebie wystawy. Nosi ona tytuł „Rytm Leśmiana” i jest wiosenna (w przeciwieństwie do panującej za oknami jesieni). Wernisaż zaplanowano 27 września, ale sama ekspozycja będzie dostępna na uczelnianym holu przez kolejnych 12 miesięcy.

W tym roku przypadają 140 rocznica urodzin i 80 rocznica śmierci Bolesława Leśmiana, poety nowatorskiego, oryginalnego i bardzo indywidualnego. „Niech ciepły rytm zachowany w wierszu tego poety i temperatura łąki, lasu i uczuć utrwalonych na fotografiach Tomasza Tracza ogrzewają nas w zimne miesiące” – piszą o swojej wystawie studenci. Kto da się namówić na trochę poetyckiej wiosny podczas jesieni?

Termin: 27.09.2017 r. godz. 13. Miejsce: Collegium Polonicum, I piętro.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama