Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Rodzinny konkurs o Misiu Uszatku

Mały, brązowy miś, z klapniętym uszkiem to… Miś Uszatek oczywiście! Czy wiecie, że w tym roku kończy 60 lat? I wciąż jest w świetnej formie! Z tej okazji słubicka biblioteka zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

mis uszatek_bg

Każde chyba dziecko zna i potrafi zanucić: „Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś…”. Tak zaczynała się bajka „Przygody Misia Uszatka” (zwana niegdyś wieczorynką). Piosenkę śpiewał Mirosław Czechowicz. On również użyczał głosu Uszatkowi.

Z książki na szklany ekran

Nie wszyscy pamiętają, że zanim miś zyskał popularność dzięki własnemu serialowi, był bohaterem książek, a jeszcze wcześniej - patronem pisemka dla dzieci „Miś”. Bo Miś Uszatek urodził się zimą 1957 roku. Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Na ekrany trafił dopiero w 1975 roku.

A teraz Miś Uszatek jest również bohaterem konkursu plastycznego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Słubicach, której partnerem w tym zadaniu jest Przedszkole Samorządowe nr 3 „Miś Uszatek” w Słubicach.

Zróbmy swojego misia

Ponieważ na historiach przygód misia z klapniętym uszkiem wychowały się całe pokolenia, organizator zaprasza do udziału w konkursie drużyny rodzinne, złożone z dorosłych i dzieci.

A jakie jest konkursowe zadanie? Wymaga połączenia wyobraźni, kreatywności i pracowitości. Przyda się kilka par rąk do pracy. Polega na stworzeniu postaci Misia Uszatka dowolnej wielkości, przy zastosowaniu wybranej przez siebie techniki. Każda rodzina może zgłosić jedną pracę.

Misie muszą zjawić się w siedzibie biblioteki najpóźniej do 21 października. Wszystkie zostaną wyeksponowane w siedzibie biblioteki, a ich zdjęcia trafią na stronę internetową.

Głosować mogą wszyscy

Najładniejsze misie – zwycięzców konkursu - wybiorą mieszkańcy, wrzucając swoje głosy do specjalnie przygotowanych pojemników. Oprócz Słubic, pojemniki te znajdą się również w bibliotekach w Górzycy, Rzepinie, Cybince oraz w Ośnie Lubuskim.

Głosowanie potrawa od 25 października do 18 listopada. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać tylko jeden głos (należy je podpisać). Wyniki zostaną ogłoszone 21 listopada na stronie internetowej i facebookowym profilu biblioteki.

Czekają nagrody

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu dostaną pamiątkowe certyfikaty. Jest jeszcze jedna niespodzianka: wśród głosujących (tych, którzy na swoim głosie wpisali numer telefonu) zostanie rozlosowana nagroda specjalna, ufundowana przez organizatora konkursu.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.slubice.pl. Pytania można kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel. 95 758 23 72.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama