Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

OSTHAFEN VII - wiara i śmiech w teatralnym ujęciu

To będzie prawdziwa gratka dla fanów teatru, na dodatek w wymiarze transgranicznym. Już po raz siódmy w Słubicach i Frankfurcie zagości festiwal teatralny OSTHAFEN. Impreza połączona będzie z obchodami 25-lecia Theater des Lachens (Teatru Śmiechu) i jubileuszem reformacji.

osthafen foto

Śmiech, teatr i reformacja

Festiwal odbywa się pod wymownym hasłem „Wiara, miłość, nadzieja“. Nawiązuje ono do słynnych słów Marcina Lutra „Gdzie jest wiara, jest również śmiech“. Skąd akurat takie spojrzenie na sztukę? Tak tłumaczą to sami organizatorzy.

- Marcin Luter piękniej nie mógł tego ująć, a my rozumiemy to szczególnie dobrze - podkreśla Arkadiusz Porada z frankfurckiego teatru. - Śmiech jest najprostszą przyjemnością w naszym życiu, nie jest związana z żadną narodowością, hierarchią, płcią, wiekiem czy wiarą. Śmiech nie ma granic i taka powinna być tolerancja wobec ludzi wierzących „inaczej“ - dodaje.

Stawiają na wielokulturowość

I taki też ma być przygotowany repertuar. Pokazać nadzieję i podkreślić, że wielokulturowość jest faktem i jest możliwa. Na widzów z obu stron Odry czeka aż 12 rozmaitych wydarzeń – spektaklów, koncertów i pokazów. Na scenie zobaczymy nie tylko miejscowych aktorów. Festiwal swoją obecnością uświetnią m.in. artyści z Teatru Lalek z Białegostoku, berlińskiego Weite Theather, wielonarodowego zespołu Ukrainiens, polskiego Conga Line, a także goście z Izraela i Czech.

Niewątpliwie ważnym momentem będzie czwartkowa premiera sztuki „Die Schule des Lasters”, będąca nowatorskim spojrzeniem na twórczość tak ukochanego przez frankfurtczyków poety Heinricha von Kleista. Spektakl połączony będzie z uroczystą inauguracją obchodów 25-lecia Theather des Lachens.

Wydarzenia zaplanowano w rozmaitych lokalizacjach po polskiej i niemieckiej stronie, m.in. w Teatrze Śmiechu, Kościele Pokoju, klubie Frosch, a także Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Festiwal rozpocznie się w czwartek, 21 września, i potrwa aż do niedzieli.

Teatralne refleksje

Czy warto go odwiedzić? Artyści zachęcają publiczność z obu stron Odry i zapewniają, że widz nie pozostanie bez refleksji.

- Możemy być pewni, że motto festiwalu zrodzi wiele pytań, sprowokuje do przemyśleń, dyskusji, udzieli zaskakujących odpowiedzi, a przede wszystkim stanie się inspiracją dla wydarzeń teatralnych, które stanowią podstawę naszego festiwalu. A ze względu na udział grup z różnych państw rzuci inne, nowe światło na ten temat – podsumowuje A. Porada.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym imprezy. Na naszej stronie oraz profilu facebookowym będziemy na bieżąco informować o przebiegu festiwalu oraz poszczególnych wydarzeniach. Będą także konkursy z biletami.

---

Szczegółowy program oraz informacja o biletach - www.theaterdeslachens.de
Opis festiwalu i poszczególnych przedstawień  - pobierz folder informacyjny (PDF)

osthafen plakat_2017
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama