Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Zgłoś pomysł do Aktywnego Kalendarza Adwentowego

Już po raz 9. w atmosferę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia mieszkańców Słubic i Frankfurtu wprowadzać będą wydarzenia zebrane w Aktywny Kalendarz Adwentowy. Co nas czeka w tym roku? Chętni mogą już zgłaszać swoje propozycje do magistratu.

Kalendarz Adwentowy

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Tradycyjnie w tym czasie dzieci otwierają po jednym okienku w specjalnych kalendarzach, skrywających np. czekoladki (kto nie marzył, żeby na raz otworzyć więcej?).

Słubice i Frankfurt wypracowały własną tradycję, również związaną z otwieraniem „okienek”. Prezentami za nimi schowanymi nie są jednak słodycze, a najróżniejsze wydarzenia, które są okazją do wspólnych spotkań w atmosferze nawiązującej do świąt.

W zeszłym roku nie brakowało warsztatów artystycznych, koncertów kolęd, wystaw, przysmaków z całego świata, rozmów o świątecznych zwyczajach… Co będzie się działo w tym roku? Chętni mogą już zgłaszać swoje pomysły, propozycje. Do ich dyspozycji są 24 adwentowe „okienka”.

Wydarzenie, które proponują, powinno być szansą dla mieszkańców na transgraniczne spotkanie, wymianę doświadczeń między pokoleniami i oczywiście nawiązywać tematyką do Bożego Narodzenia.

Wyboru 24 najciekawszych pomysłów z obu stron Odry dokona zespół organizacyjny, składający się z przedstawicieli Słubic i Frankfurtu, który tworzą: Iwona Karaban (Urząd Miejski w Słubicach), ks. Rafał Mocny (Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos"), Jenny Friede (Quartiersmanagement Frankfurt), Milena Manns (Wohnungswirtschaft Frankfurt).

Wszystkie przedświąteczne atrakcje w ramach kalendarza są bezpłatne. Finansuje je niemieckie Ministerstwo Federalne ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży w ramach programu federalnego „Demokratie leben!“.

Jak można zgłosić swój pomysł? Należy opisać go na specjalnym formularzu (POBIERZ) i złożyć w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 234 (na drugim piętrze) do 8 października.

Do tematu wrócimy, kiedy będzie znany program tegorocznych adwentowych wydarzeń.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama