Słubice: 21 czerwca 2018   |   Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
reklama
reklama

Malarstwo Jerzego Sikucińskiego w Galerii Małej

Na pierwszy po wakacyjnej przerwie wernisaż zaprasza Galeria Mała mieszcząca się w SMOK-u. Swoje prace zaprezentuje Jerzy Sikuciński, muzyk, nauczyciel, który do pasji malarskiej powrócił po 30 latach przerwy.

sikucinski

„Moja przygoda z malarstwem” to tytuł wystawy, którą od 14 września będzie można oglądać w Galerii Małej. Wnętrze galerii jest dostępne dla każdej osoby obdarzonej pasją tworzenia. I na pewno taką osobą jest Jerzy Sikuciński, choć jak sam przyznaje, do pędzli i sztalug powrócił po blisko 30 latach.

Artysta przygodę z malarstwem rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej. - Potrafiłem wówczas malować na strychu domu rodzinnego do białego rana. Niestety nie umiałem skoncentrować się bez reszty na tej pasji – przyznaje.

Dlatego jego zawodowe drogi potoczyły się inaczej: trafił najpierw do Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, a potem do Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, gdzie studiował historię. Pracował w szkole jako nauczyciel, a pasję artystyczną łączył z zainteresowanie turystyką, zwiedzając galerie i muzea.

Do malowania powrócił po 30 latach przerwy. - Tkwiło to gdzieś we mnie i w końcu kilka lat temu zakupiłem płótna, farby olejne, pędzle i zacząłem swoją przygodę z malarstwem – opowiada J. Sikuciński. Maluje głównie portrety, pejzaże, architekturę. Swoimi przygodami na artystycznej drodze będzie dzielił się ze słubicką publicznością podczas wernisażu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama