Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Odpust i Festyn Wincentyński w Kunowicach - świętujemy pięciolecie Jerzyków
reklama
reklama

Odpust i Festyn Wincentyński w Kunowicach - świętujemy pięciolecie Jerzyków

W tym roku odbywający się w Kunowicach odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo będzie miał szczególną oprawę - nie tylko duchową, ale również muzyczną. Na scenie nie zabraknie gwiazd, które zaśpiewają razem ze świętującymi jubileusz 5-lecia „Jerzykami”. Wieczór zakończy, podobnie jak w zeszłym roku, koncert grupy TGD.

Odpust Kunowice

Odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo odbędzie się w Kunowicach 24 września. Jak co roku, rozpocznie się mszą świętą (o godz. 15.00). A po niej, w parku przy kościele, na wszystkich będą czekać atrakcje przygotowane w ramach VI Festynu Wincentyńskiego. Będzie coś dla ducha, ale i nie zabraknie dla ciała.

- Tegoroczne uroczystości odpustowe będą miały szczególny charakter ze względu na dwa bardzo ważne jubileusze. Pierwszym, przeżywanym przez całą rodzinę wincentyńską, jest 400 lat charyzmatu wincentyńskiego. Drugi to pięciolecie działalności scholi Jerzyki w naszej wspólnocie – mówi ks. Jerzy Tyrak, opiekun kunowickiego kościoła i "głównodowodzący" festynu.

Dlatego właśnie tematem przewodnim festynu będą piąte urodziny Jerzyków. Od godz. 17.00 na scenie pojawi się wiele gwiazd. Do udziału we wspólnym jubileuszowym koncercie scholi zostali zaproszeni artyści, z którymi młodzi wykonawcy spotkali się na wspólnej muzycznej drodze, czyli zespół Trochę Krzywo Nie Jest Krzywo i muzycy zrzeszeni przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Razem ze scholą zaśpiewają również Grzesiek Aściukiewicz (jako raper ESCE) i Krzysztof Górski, były wokalista kleryckiego zespołu Lazaryści.

Odpust Kunowice

Na koniec na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Trzecia Godzina Dnia. Gościł już na odpuście w Kunowicach w zeszłym roku, wtedy podczas koncertu zaprezentował głównie utwory z najnowszej płyty „Wracam do domu”. Tym razem muzycy zagrają swoje najpopularniejsze kompozycje, którymi chwalą Boga już od 35 lat.

Czego można spodziewać się podczas koncertu? Usłyszmy m.in. jeden z bardziej znanych utworów TGD pt. „Uratowani”.Program ramowy:
  • 15:00 - suma odpustowa
  • 16:45 - oficjalne rozpoczęcie VI Festynu Wincentyńskiego
  • 17:00 - schola Jerzyki i goście
  • 18:00 - TGD
Organizatorem odpustu jest Kościół św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach, partnerzy to: Parafia pw. NMP Królowej Polski w Słubicach, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gmina Słubice. Jak co roku portal Słubice24 objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Będziemy dla Was relacjonować przebieg festynu.

Termin: 24.09.2017, godz. 15:00. Miejsce: kościół w Kunowicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama