Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Trupięgi zaśpiewają Leśmiana w Prowincji

Prowincja ma propozycję dla miłośników poezji śpiewanej. W klubie odbędzie się koncert sulęcińskiego zespołu Trupięgi. Artyści tworzą muzykę do wierszy autorstwa Bolesława Leśmiana.

trupiegi

Leśmian to kopalnia inspiracji dla wielu współczesnych artystów. Z jego twórczości czerpali m.in. Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Stare Dobre Małżeństwo… i nadal znajduje tych, którzy chcą go śpiewać.

Podobnie było z młodymi ludźmi z Sulęcina, którzy stworzyli zespół „Trupięgi”. Zafascynowani poezją Leśmiana, chcący jednocześnie upamiętnić tego poetę – ponieważ w tym roku obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jego śmierci. - A ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy - czytamy na profilu zespołu.

Czworo członków zespołu stworzyło muzyczne kompozycje do wybranych przez siebie utworów polskiego poety. Ponieważ są one nieoczywiste, baśniowe, psychodeliczne, zawiodły zespół w stronę muzyki alternatywnej, odbiegającej swoim charakterem od typowej poezji śpiewanej.

- To nie piosenki, lecz dźwięki z serca, prostym będące tłem dla uczciwych uczuć poety, które ubrał we wspomniany szept. Szept, który potrafi drżeć emocjami takimi, że wydawać się może krzykiem... – mówią artyści o swojej muzyce. Co ciekawe, grają wyłącznie akustycznie.

Zespół "Trupięgi" występuje w składzie:
  • Katarzyna Gardziejewska – śpiew
  • Jacek Filipek – djembe, przeszkadzajki 
  • Jacek Hryniewiecki – gitara
  • Jerzy Hippmann – gitara basowa
Więcej informacji o zespole oraz próbkę ich twórczości można znaleźć na ich facebookowym profilu.

Termin: 8.09.2017, godz. 21.00. Miejsce: Prowincja.

Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama