Słubice: 17 lutego 2018   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Trupięgi zaśpiewają Leśmiana w Prowincji

Prowincja ma propozycję dla miłośników poezji śpiewanej. W klubie odbędzie się koncert sulęcińskiego zespołu Trupięgi. Artyści tworzą muzykę do wierszy autorstwa Bolesława Leśmiana.

trupiegi

Leśmian to kopalnia inspiracji dla wielu współczesnych artystów. Z jego twórczości czerpali m.in. Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Stare Dobre Małżeństwo… i nadal znajduje tych, którzy chcą go śpiewać.

Podobnie było z młodymi ludźmi z Sulęcina, którzy stworzyli zespół „Trupięgi”. Zafascynowani poezją Leśmiana, chcący jednocześnie upamiętnić tego poetę – ponieważ w tym roku obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jego śmierci. - A ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy - czytamy na profilu zespołu.

Czworo członków zespołu stworzyło muzyczne kompozycje do wybranych przez siebie utworów polskiego poety. Ponieważ są one nieoczywiste, baśniowe, psychodeliczne, zawiodły zespół w stronę muzyki alternatywnej, odbiegającej swoim charakterem od typowej poezji śpiewanej.

- To nie piosenki, lecz dźwięki z serca, prostym będące tłem dla uczciwych uczuć poety, które ubrał we wspomniany szept. Szept, który potrafi drżeć emocjami takimi, że wydawać się może krzykiem... – mówią artyści o swojej muzyce. Co ciekawe, grają wyłącznie akustycznie.

Zespół "Trupięgi" występuje w składzie:
  • Katarzyna Gardziejewska – śpiew
  • Jacek Filipek – djembe, przeszkadzajki 
  • Jacek Hryniewiecki – gitara
  • Jerzy Hippmann – gitara basowa
Więcej informacji o zespole oraz próbkę ich twórczości można znaleźć na ich facebookowym profilu.

Termin: 8.09.2017, godz. 21.00. Miejsce: Prowincja.

Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama