Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Cybinka będzie gospodarzem dożynek wojewódzkich

Tegoroczne XIX Lubuskie Święto Plonów odbędzie się już 3 września w Cybince. Dla gości przygotowano szereg atrakcji. Do wspólnej zabawy zapraszają władze samorządowe - marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, starosta słubicki Marcin Jabłoński oraz burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk.

dozynki cybinka

Świętowanie rozpocznie się od mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony w intencji lubuskich rolników, która odbędzie się w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Cybince o godz. 12.00.

O 13.30 korowód dożynkowy wyruszy spod kościoła w stronę Stadionu Miejskiego przy ul. Dąbrowskiego. Tam o godz. 14.10 Lubuskie Święto Plonów zostanie uroczyście otwarte. Pół godziny później rozpocznie się widowisko obrzędowe, przygotowane specjalnie na tę okazję. Potem zgromadzonym gościom zaprezentuje się Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

Jeśli dożynki, to oczywiście musi być tradycyjny konkurs na najpiękniejsze wieniec. Jego rozstrzygnięcie zaplanowano o godz. 15.30. Nadane zostaną również odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”. Potem będzie można obejrzeć II część występu zespołu ludowego Zielonej Góry. Po nich na scenie pojawią się lokalne grupy, takie jak np. Kryniczeńka z Białkowa, Lubuszanki z Cybinki, Gorzycka Kapela Ludowa, Kaziuki z Rzepina.

O godz. 18.00 rozpocznie się program artystyczny przygotowany przez gminę Cybinka. Na scenie zobaczymy m.in. zespoły Tęcza i Tymczasem oraz artystów ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Red Lips – znany z takich przebojów jak „To co nam było”, „Czarne i białe”, Zanim odejdziesz”. Wspólna zabawa z muzykami rozpocznie się o godz. 20.

Impreza ma charakter otwarty, wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama