Słubice: 26 lutego 2018   |   Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
reklama
reklama

Orkiestra Grandioso zagrała dla słubiczan (foto/wideo)

Słubice odwiedziła młodzieżowa orkiestra dęta Grandioso z Radomia, mistrzowie Europy z 2016 roku w paradzie marszowej. Próbkę ich możliwości mieli okazję zobaczyć najpierw uczestnicy i kibice "Biegu bez granic", a następnie muzycy zaprosili na dodatkowy, otwarty koncert wszystkich słubiczan.

Koncert Grandioso

Artyści przyjechali do na naszego miasta na przygotowania do Światowego Konkursu Muzycznego, który już niebawem odbędzie się w Holandii). Co ciekawe są pierwszym polskim zespołem od ponad 30 lat, który został do niego zakwalifikowany. Na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doskonalili swoje umięjętności i postanowili sprawdzić je w praktyce. Stąd pomysł na otwarty koncert dla mieszkańców Słubic, a wcześniej granie dla uczestników biegu.

Występ na stadionie SOSiR podzielony był na dwie części. Najpierw licząca blisko 90 osób orkiestra zabrała publikę w prawie godziną podróż z przebojami światowej muzyki rozrywkowej i klasycznej. Następnie przeszli do tego w czym są najlepsi w Europie, czyli pokazach parady marszowej. Na murawie boiska zaprezentowali brawurowe układy połączone oczywiście z muzyką. Orkiestrą dyrygował charyzmatyczny Dariusz Krajewski, lider Grandioso, a poszczególne występy zapowiadała Agnieszka Szarpak.

Sądząc po reakcjach widzów występ zrobił na nich duże wrażenie. Cały koncert można było oglądać z trybun stadionu za darmo, ale każdy chętny mógł wykupić dobrowolną cegiełkę na wsparcie działalności orkiestry i zakup instrumentów.

Na wydarzeniu byliśmy obecni z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do relacji. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama