Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Orkiestra Grandioso zagrała dla słubiczan (foto/wideo)
reklama
reklama

Orkiestra Grandioso zagrała dla słubiczan (foto/wideo)

Słubice odwiedziła młodzieżowa orkiestra dęta Grandioso z Radomia, mistrzowie Europy z 2016 roku w paradzie marszowej. Próbkę ich możliwości mieli okazję zobaczyć najpierw uczestnicy i kibice "Biegu bez granic", a następnie muzycy zaprosili na dodatkowy, otwarty koncert wszystkich słubiczan.

Koncert Grandioso

Artyści przyjechali do na naszego miasta na przygotowania do Światowego Konkursu Muzycznego, który już niebawem odbędzie się w Holandii). Co ciekawe są pierwszym polskim zespołem od ponad 30 lat, który został do niego zakwalifikowany. Na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doskonalili swoje umięjętności i postanowili sprawdzić je w praktyce. Stąd pomysł na otwarty koncert dla mieszkańców Słubic, a wcześniej granie dla uczestników biegu.

Występ na stadionie SOSiR podzielony był na dwie części. Najpierw licząca blisko 90 osób orkiestra zabrała publikę w prawie godziną podróż z przebojami światowej muzyki rozrywkowej i klasycznej. Następnie przeszli do tego w czym są najlepsi w Europie, czyli pokazach parady marszowej. Na murawie boiska zaprezentowali brawurowe układy połączone oczywiście z muzyką. Orkiestrą dyrygował charyzmatyczny Dariusz Krajewski, lider Grandioso, a poszczególne występy zapowiadała Agnieszka Szarpak.

Sądząc po reakcjach widzów występ zrobił na nich duże wrażenie. Cały koncert można było oglądać z trybun stadionu za darmo, ale każdy chętny mógł wykupić dobrowolną cegiełkę na wsparcie działalności orkiestry i zakup instrumentów.

Na wydarzeniu byliśmy obecni z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do relacji. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama