Słubice: 21 czerwca 2018   |   Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
reklama
reklama

Światowe przeboje w orkiestrowym wydaniu

Słubice odwiedziła młodzieżowa orkiestra dęta Grandioso z Radomia, mistrzowie Europy z 2016 roku. Próbkę ich możliwości mieli już okazję zobaczyć uczestnicy "Biegu bez granic". Teraz muzycy na otwarty koncert zapraszają wszystkich słubiczan.

Grandioso

Orkiestra powstała w 1978 roku i działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Skupia młodych artystów w wieku od 8 do 25 lat i liczy obecnie około 90 osób. Grandioso ma za sobą występy na wielu festiwalach w Europie i na świecie, a ukoronowaniem jej działalności był tytuł mistrzów Europy w paradzie marszowej.

Skąd artyści pojawili się w Słubicach? Przyjechali tutaj na obóz i warsztaty muzyczny. Prosto znad Odry udadzą się do Holandii na Światowy Konkurs Muzyczny w Kerkrade, jedną z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. Są pierwszą polską orkiestrą od 30 lat, która się na nią zakwalifikowała. Później wezmą jeszcze udział w Tall Ship Races w Szczecinie.

Dla słubiczan orkiestra przygotowała specjalny, energetyczny program. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usłyszymy zarówno dzieła wielkich symfoników, jak i muzykę filmową czy rozrywkową. W programie m.in. "Szlakiem Brdy" Orlina Bebenowa, "The Unknown Journey" Phillipa Sparke'a oraz "Krzesany" Wojciecha Kilara.

Na widzów czeka także pokaz specjalnej musztry oraz parada marszowa. Orkiestrą będzie dyrygować Dariusz Krajewski, a konferansjerką zajmie się Agnieszka Szarpak.

Koncert odbędzie się 20 lipca na stadionie SOSiR. Wstęp jest bezpłatny, ale podczas występów będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działalności orkiesty i zakup instrumentów.

Szczegółowy program:
  • 16:45 przemarsz werblistek,
  • 17:00 główny koncert,
  • 17:45 pokazy musztry i parady marszowej,
  • 18:30 przewidywane zakończenie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama