Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Galeria OKNO zaprasza na letnie warsztaty artystyczne

Tajniki malowania na płótnie czy proces tworzenia czarno – białych fotografii poznają uczestnicy wakacyjnych warsztatów w Galerii Okno. Do udziału w zajęciach zaprasza Anna Panek-Kusz, szefowa placówki. Zapisy już ruszyły.

warsztaty okno

Pierwsza propozycja to zajęcia „Krok po kroku” dotyczące podstaw rysunku i malarstwa. Młodzi artyści podczas zajęć podzielonych na 4 bloki tematyczne zapoznają się z takimi technikami jak: ołówek, węgiel, akwarela i akryl. Poznają też zasady kompozycji, a na zakończenie własnoręcznie namalują obraz na płótnie.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 13 lat. Zajęcia w zależności od pogody odbywać się będą w plenerze lub w galerii.

Termin: 3-7 lipca godz. 11.00-13.00.

warsztaty okno_foto

Drugie warsztaty to podróż w czasie do początków fotografii, kiedy jeszcze nie było cyfrowych aparatów. Żeby wywołać czarno-biały obraz, trzeba było zaszyć się w ciemni fotograficznej. Tę właśnie magię będą mogły poznać dzieci podczas zajęć.

- Będziemy tworzyli obrazy na światłoczułym papierze komponując je z liści, gałązek i kwiatów. Stworzymy również własne negatywy malując obrazki na transparentnej folii a następnie wywołamy przy użyciu powiększalnika i odczynników fotograficznych – obiecuje A. Panek-Kusz.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci od 9 roku życia. Jak wyjaśniają organizatorzy, nie potrzeba aparatów czy sprzętu, wystarczą tylko uśmiech i dobre chęci.

Termin: 10 i 11 lipca, godz. 11.00.

---

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Kontakt: Anna Panek-Kusz, tel. 604 588 465, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama