Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Galeria OKNO zaprasza na letnie warsztaty artystyczne

Tajniki malowania na płótnie czy proces tworzenia czarno – białych fotografii poznają uczestnicy wakacyjnych warsztatów w Galerii Okno. Do udziału w zajęciach zaprasza Anna Panek-Kusz, szefowa placówki. Zapisy już ruszyły.

warsztaty okno

Pierwsza propozycja to zajęcia „Krok po kroku” dotyczące podstaw rysunku i malarstwa. Młodzi artyści podczas zajęć podzielonych na 4 bloki tematyczne zapoznają się z takimi technikami jak: ołówek, węgiel, akwarela i akryl. Poznają też zasady kompozycji, a na zakończenie własnoręcznie namalują obraz na płótnie.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 13 lat. Zajęcia w zależności od pogody odbywać się będą w plenerze lub w galerii.

Termin: 3-7 lipca godz. 11.00-13.00.

warsztaty okno_foto

Drugie warsztaty to podróż w czasie do początków fotografii, kiedy jeszcze nie było cyfrowych aparatów. Żeby wywołać czarno-biały obraz, trzeba było zaszyć się w ciemni fotograficznej. Tę właśnie magię będą mogły poznać dzieci podczas zajęć.

- Będziemy tworzyli obrazy na światłoczułym papierze komponując je z liści, gałązek i kwiatów. Stworzymy również własne negatywy malując obrazki na transparentnej folii a następnie wywołamy przy użyciu powiększalnika i odczynników fotograficznych – obiecuje A. Panek-Kusz.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci od 9 roku życia. Jak wyjaśniają organizatorzy, nie potrzeba aparatów czy sprzętu, wystarczą tylko uśmiech i dobre chęci.

Termin: 10 i 11 lipca, godz. 11.00.

---

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Kontakt: Anna Panek-Kusz, tel. 604 588 465, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama