Słubice: 23 marca 2018   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
reklama
reklama

Biesiada Świętojańska w „Jutrzence”

Na wspólne puszczanie wianków, tańce i śpiewy przy ognisku, a także poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci, zapraszają mieszkańców organizatorzy Biesiady Świętojańskiej: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej, Stowarzyszenie FSL Aktywni dla Powiatu i działkowcy z „Jutrzenki”.

noc swietojanska

Noc Świętojańska to stare, słowiańskie święto, związane z letnim przesileniem. Jak podaje tradycja, jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Ale dla słubickich seniorów już nie pierwszy raz jest to okazja do wspólnego biesiadowania.

W tym roku impreza odbędzie się 23 czerwca, a jej gospodarzem będą ogródki działkowe "Jutrzenka". Początek biesiady zaplanowano na godz. 18.00. W programie przewidziano m.in. rozmaite konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, w tym konkurs na najpiękniejszy wianek (lista uczestników jest już zamknięta). Będzie oczywiście poczęstunek: grochówka (darmowa) oraz piwo i kiełbaska (za dodatkową opłatą).

Około godz. 23 organizatorzy zabiorą biesiadników na wspólny marsz z pochodniami w stronę stawu przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam odbędzie się puszczanie wianków. Przewidziano też ognisko oraz tradycyjne śpiewy i tańce. Krótko po północy wszyscy chętni wezmą udział w poszukiwaniu kwiatu paproci – dla zwycięzcy przewidziano atrakcyjną nagrodę. Później gości czeka zabawa do białego rana przy muzyce na żywo.

Impreza ma charakter otwarty. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Termin: 23.06.2017, godz. 18. Miejsce: ogródki działkowe "Jutrzenka".
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama