Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Biesiada Świętojańska w „Jutrzence”

Na wspólne puszczanie wianków, tańce i śpiewy przy ognisku, a także poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci, zapraszają mieszkańców organizatorzy Biesiady Świętojańskiej: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej, Stowarzyszenie FSL Aktywni dla Powiatu i działkowcy z „Jutrzenki”.

noc swietojanska

Noc Świętojańska to stare, słowiańskie święto, związane z letnim przesileniem. Jak podaje tradycja, jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Ale dla słubickich seniorów już nie pierwszy raz jest to okazja do wspólnego biesiadowania.

W tym roku impreza odbędzie się 23 czerwca, a jej gospodarzem będą ogródki działkowe "Jutrzenka". Początek biesiady zaplanowano na godz. 18.00. W programie przewidziano m.in. rozmaite konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, w tym konkurs na najpiękniejszy wianek (lista uczestników jest już zamknięta). Będzie oczywiście poczęstunek: grochówka (darmowa) oraz piwo i kiełbaska (za dodatkową opłatą).

Około godz. 23 organizatorzy zabiorą biesiadników na wspólny marsz z pochodniami w stronę stawu przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam odbędzie się puszczanie wianków. Przewidziano też ognisko oraz tradycyjne śpiewy i tańce. Krótko po północy wszyscy chętni wezmą udział w poszukiwaniu kwiatu paproci – dla zwycięzcy przewidziano atrakcyjną nagrodę. Później gości czeka zabawa do białego rana przy muzyce na żywo.

Impreza ma charakter otwarty. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Termin: 23.06.2017, godz. 18. Miejsce: ogródki działkowe "Jutrzenka".
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama