Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Polsko-niemiecka UNITHEA już po raz 20!

Po raz 20 w Słubicach i Frankfurcie odbędzie się polsko-niemiecki festiwal teatralny UNITHEA. Przez 4 dni mieszkańcy „Dwumiasta” będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Teatr, kino, książki, muzyka- to wszystko już od 8 czerwca.

unithea_01

UNITHEA to festiwal organizowany corocznie od 1997 roku. Jest on dobrym przykładem współpracy transgranicznej pomiędzy Słubicami i Frankfurtem nad Odrą. Jak podkreślają sami uczestnicy, wzbogaca kulturowo oba miasta i wnosi do życia mieszkańców odrobinę sztuki w nietypowym wymiarze.

Co ważne - za projekt, organizację oraz realizację odpowiedzialni są wyłącznie studenci. Promują regionalnych artystów, którzy wspólnie z przyjezdnymi kolegami po fachu starają się pokazać, jaki potencjał może drzemać w kulturze.

My-Wir, czyli akceptacja mimo wszystko

Mottem tegorocznej edycji jest ,,My-Wir”, które oznacza przede wszystkim akceptowanie innych ludzi mimo wszystko. Bez względu na to jaką muzykę lubią, jakiej są orientacji seksualnej, w co wierzą, jaki mają kolor skóry, albo po prostu czy różnią się od siebie w jakiś sposób. Motto ma ukazać także transgraniczne życie dwumiasta Słubic i Frankfurtu.

Kino 3D, trabanty i... rap

Festiwal rozpocznie się w najbliższy czwartek (8 czerwca) o godzinie 18:30 w Kleist Forum we Frankfurcie. Na dobry początek zobaczymy muzykę na żywo w wykonaniu Claudii Woloszyn, Viaphoniker, oraz Mohammeda & Friends. Potem będzie jeszcze ciekawiej. W ciągu 4 dni mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach. Zaplanowano bogatą ofertę spektakli teatralnych, a także pokaz talentów. Na scenie pojawią się m.in. słubicki raper ABEL i zespół rockowy WHITE FLOOR z Frankfurtu.

Od naszych sąsiadów zza Odry do Słubic przejedzie parada trabantów, a na statku Zefir wystąpi Klub Komediowy z Warszawy. Podczas jednego z wieczorów chętni będą mogli udać się na seans w kinie 3D z muzyką na żywo. Ciekawie zapowiada się też występ grupy Hungry Sharks z Wiednia, która specjalizuje się w urbanistycznym teatrze tańca. Pojawią się artyści ze Słubic - Edyta Kręgiel, La Frontera, Funatycy czy Westside People. Jak podkreślają organizatorzy, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Bilety i parking

Dużym walorem imprezy jest fakt, że tylko 3 z 28 wydarzeń są płatne, a na 2 trzeba mieć bezpłatne wejściówki. Pojedynczy bilet umożliwia wstęp na jedno z wydarzeń (w trakcie zakupu należy podać nazwę wydarzenia), natomiast wejściówka jest bezpłatna i umożliwia organizatorom kontrolę nad przepełnieniem sali.

Ceny biletów wynoszą 3,50 lub 5 euro. Do nabycia są na miejscu przed danym wydarzeniem lub można je zamówić wcześniej: +49(0) 335 40 10120 / Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Organizatorzy zadbali również o bezpieczne miejsca parkingowe dla uczestników. Za 2 euro dodatkowo przy zakupie biletu zostanie wręczony bilet, który umożliwi parkowanie przy Sparkasse Oder-Spree na ulicy Rudolf-Breitscheid-Straße.

---

Więcej informacji oraz szczegółowy program artystyczny znajduje się na www.unithea.com.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama