Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Gala taneczna Pro Arte w Słubicach

Już w najbliższy czwartek, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, odbędą się prezentacje powiatowe w ramach tegorocznej Lubuska Gala taneczna". Swoje taneczna umiejętności zaprezentują zespoły dziecięce i młodzieżowe z terenu powiatu słubickiego.

proarte

Konkurs jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Ma on na celu integrację środowiska tanecznego naszego województwa oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.

Prezentacje podzielone są na trzy grupy wiekowe: 9-12 lat, 13-16 lat i powyżej 16 lat (decyduje wiek najstarszego uczestnika w grupie). Każdy zespół przedstawi dwa układy choreograficzne o łącznym czasie do 10 min.

Do kolejnego etapu - finału wojewódzkiego - będzie nominowany tylko jeden zespół z danej kategorii, najwyżej oceniony przez radę artystyczną. Jurorzy wezmą pod uwagę przede wszystkim wartość artystyczną i oryginalność repertuaru, a także technikę wykonania, dobór muzyki i kostiumów oraz kompozycję choreograficzną.

Eliminacje powiatowe odbędą się 25 maja o godzinie 17 w SMOK-u. Wstęp wolny dla publiczności. Zespoły, które otrzymają nominację, wystąpią w finale wojewódzkim, który zaplanowano w dniach 8-9 czerwca z Żarach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama