Słubice: 23 września 2018   |   Imieniny: Tekla, Bogusław
reklama
reklama

Gala taneczna Pro Arte w Słubicach

Już w najbliższy czwartek, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, odbędą się prezentacje powiatowe w ramach tegorocznej Lubuska Gala taneczna". Swoje taneczna umiejętności zaprezentują zespoły dziecięce i młodzieżowe z terenu powiatu słubickiego.

proarte

Konkurs jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Ma on na celu integrację środowiska tanecznego naszego województwa oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.

Prezentacje podzielone są na trzy grupy wiekowe: 9-12 lat, 13-16 lat i powyżej 16 lat (decyduje wiek najstarszego uczestnika w grupie). Każdy zespół przedstawi dwa układy choreograficzne o łącznym czasie do 10 min.

Do kolejnego etapu - finału wojewódzkiego - będzie nominowany tylko jeden zespół z danej kategorii, najwyżej oceniony przez radę artystyczną. Jurorzy wezmą pod uwagę przede wszystkim wartość artystyczną i oryginalność repertuaru, a także technikę wykonania, dobór muzyki i kostiumów oraz kompozycję choreograficzną.

Eliminacje powiatowe odbędą się 25 maja o godzinie 17 w SMOK-u. Wstęp wolny dla publiczności. Zespoły, które otrzymają nominację, wystąpią w finale wojewódzkim, który zaplanowano w dniach 8-9 czerwca z Żarach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama