Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Teatralna odsłona PRO ARTE za nami

Dzieci i młodzież z terenu powiatu słubickiego wywalczyły już miejsca w wojewódzkich finałach konkursu PRO ARTE w części piosenkarskiej i recytatorskiej. Teraz dołączyli do nich koledzy pasjonujący się teatrem. W Cybince odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Teatralny.

teatr cybinka

Festiwal odbył się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Ideą programu jest promocja najciekawszych amatorskich działań kulturalnych oraz integracja osób i instytucji w nie zaangażowanych.

Młodych aktorów gościła w swoich progach Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince, która od lat jest organizatorem konkursu. Samo wydarzenie odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Słubicach. Tegoroczną edycję festiwalu zaplanowano 12 maja, a do konkursu zgłosiły się cztery grupy teatralne.

Na scenie zaprezentowali się: Teatr Z Kartonu działający w Zespole Szkół w Cybince pod opieką Agnieszki Worony i Emilii Tomaśko, grupa Przyjaciele i Smyki ze świetlicy wiejskiej w Świecku prowadzona przez Elżbietę i Roberta Stranzów, Koło Teatralne Trema ze Szkoły Podstawowej w Białkowie, którego opiekunem jest Anna Pikuła oraz grupa Misz-Masz z Domu Kultury w Rzepinie kierowana przez Małgorzatę Michniewicz. Poza konkursem wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Pod Słońcem z Bieganowa. Teatralnym zmaganiom przyglądała się m.in. Amelia Szołtun, członek zarządu powiatu słubickiego.

teatr cybinka_3

Burzliwe obrady jury w składzie: Maria Mielczarek z RCAK w Zielonej Górze, Dorota Zamajska prowadząca od wielu lat dziecięce grupy teatralne i Grażyna Łyżwińska - dyrektorka BPMiG w Cybince, zakończyły się przyznaniem nominacji do etapu wojewódzkiego dwóm teatrom. Otrzymały je Teatr Z Kartonu i grupa Trema.

Dodatkowo jury wyróżniło grę aktorską trzech uczestników: Dominika Mola z Zespołu Szkól w Cybince, Klaudii Michalskiej ze Szkoły Podstawowa w Białkowie oraz Macieja Stranza ze świetlicy w Świecku.

Wybrane grupy teatralne wezmą udział w finałach wojewódzkich, które odbędą się 25 maja w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury dla sceny młodzieżowej, a 5-6 czerwca w Nowosolskim Domu Kultury dla sceny dziecięcej.

---

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości biblioteki w Cybince.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama