Słubice: 19 stycznia 2018   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
reklama
reklama

Teatralna odsłona PRO ARTE za nami

Dzieci i młodzież z terenu powiatu słubickiego wywalczyły już miejsca w wojewódzkich finałach konkursu PRO ARTE w części piosenkarskiej i recytatorskiej. Teraz dołączyli do nich koledzy pasjonujący się teatrem. W Cybince odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Teatralny.

teatr cybinka

Festiwal odbył się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Ideą programu jest promocja najciekawszych amatorskich działań kulturalnych oraz integracja osób i instytucji w nie zaangażowanych.

Młodych aktorów gościła w swoich progach Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince, która od lat jest organizatorem konkursu. Samo wydarzenie odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Słubicach. Tegoroczną edycję festiwalu zaplanowano 12 maja, a do konkursu zgłosiły się cztery grupy teatralne.

Na scenie zaprezentowali się: Teatr Z Kartonu działający w Zespole Szkół w Cybince pod opieką Agnieszki Worony i Emilii Tomaśko, grupa Przyjaciele i Smyki ze świetlicy wiejskiej w Świecku prowadzona przez Elżbietę i Roberta Stranzów, Koło Teatralne Trema ze Szkoły Podstawowej w Białkowie, którego opiekunem jest Anna Pikuła oraz grupa Misz-Masz z Domu Kultury w Rzepinie kierowana przez Małgorzatę Michniewicz. Poza konkursem wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Pod Słońcem z Bieganowa. Teatralnym zmaganiom przyglądała się m.in. Amelia Szołtun, członek zarządu powiatu słubickiego.

teatr cybinka_3

Burzliwe obrady jury w składzie: Maria Mielczarek z RCAK w Zielonej Górze, Dorota Zamajska prowadząca od wielu lat dziecięce grupy teatralne i Grażyna Łyżwińska - dyrektorka BPMiG w Cybince, zakończyły się przyznaniem nominacji do etapu wojewódzkiego dwóm teatrom. Otrzymały je Teatr Z Kartonu i grupa Trema.

Dodatkowo jury wyróżniło grę aktorską trzech uczestników: Dominika Mola z Zespołu Szkól w Cybince, Klaudii Michalskiej ze Szkoły Podstawowa w Białkowie oraz Macieja Stranza ze świetlicy w Świecku.

Wybrane grupy teatralne wezmą udział w finałach wojewódzkich, które odbędą się 25 maja w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury dla sceny młodzieżowej, a 5-6 czerwca w Nowosolskim Domu Kultury dla sceny dziecięcej.

---

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości biblioteki w Cybince.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama