Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Piknik sąsiedzki z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada

Niedawno obchodziliśmy Dzień Europy, a już wkrótce kolejna okazja do transgranicznej integracji. Stowarzyszenia Słubfurt oraz fforst zapraszają na Słubfurcki Piknik Sąsiedzki. Impreza jest częścią obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada.

Piknik sąsiedzki
Słubfurt zaprasza do wspólnego świętowania

Europejski Dzień Sąsiada obchodzony jest od 2000 roku w ponad 30 krajach. Polska włączyła się w jego obchody w roku 2007. Coroczne święto ma zachęcać do spotkań z sąsiadami, lepszego poznawania się i budowania więzi społecznych. W tym roku święo obchodzą także mieszkańcy Słubic i Frankfurtu.

Sąsiedzka impreza odbędzie się 20 maja na tzw. Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą (Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Straße 11A). Poza obchodami Europejskiego Dnia Sąsiada będzie ona także okazją do uczczenia 11 rocznicy utworzenia stowarzyszenia fforst. Piknik jest elementem szerszego cyklu spotkań w ramach projektu „Ogród Nomadyczny – latający Uniwersytet Nowa Amerika”. Ma na celu zachęcenie mieszkańców obu miast do większej integracji, zaangażowania w sprawy społeczne i kulturalne.

Co przygotowali organizatorzy? Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniach artystycznych i kulturalnych. Zaplanowano między innymi wystawę, wspólne malowanie muralu czy warsztaty robienia dekoracji. Dla wszystkich, którzy chcieliby popisać się swoim talentem muzycznym czy wokalnym, dostępna będzie scena z instrumentami i sprzętem nagłaśniającym.

Uczestnicy będą też mogli podyskutować na temat ochrony środowiska, oddolnych działań obywatelskich czy też o roli sztuki w budowaniu więzi społecznych.Nie obędzie się także bez atrakcji kulinarnych rodem z... Kamerunu. W trakcie imprezy zobaczymy takich artystów i społeczników z obu stron Odry jak Michael Kurzwelly, Adam Szulczewski, Anna i Tomasz Aniśko czy Blaise Patrix.

Piknik sąsiedzki
Ze swoim sąsiadem zza Odry będzie można zagrać m.in. w... szachy

- Pragniemy zaprosić osoby w każdym wieku, rodziny, grupy przyjaciół, studentów, nowo przybyłych, przyjezdnych, uchodźców jak i stałych mieszkańców Słubfurtu do wspólnego spędzenia czasu przy grillu, warsztatach tworzenia dekoracji UV, rozgrywkach siatkówki plażowej, czy szachowych. Zachęcamy wszystkich by zabrali ze sobą instrumenty muzyczne i dobre samopoczucie - poinformował Kamil Szlosek, jeden ze współorganizatorów.

ZOBACZ PROGRAM

Termin: 20.05.2017, godz. 11.00. Miejsce: Plac Mostowy, Frankfurt. ZOBACZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama