Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Śledź na jeżdżącym stole i... list do Europy
reklama
reklama

Śledź na jeżdżącym stole i... list do Europy

Zaplanowany na 9 maja Dzień Europy będzie obfitował w różnorodne wydarzenia związane z tematyką europejską. Będą debaty, gry i zabawy, a nawet wspólne nabożeństwo. Nie zabraknie także nietuzinkowych wydarzeń. Czy ktokolwiek spodziewa się „Śledzia dla Europy” i to na „Słubickim stole na kółkach”?

slubice na_kolkach

O Dniu Europy pisaliśmy już w naszej wcześniejszej publikacji. Mające się odbyć po raz siódmy święto łączy we wspólnych aktywnościach mieszkańców Słubic i Frankfurtu, a nawet całego przygranicznego regionu.

Jednym z wydarzeń będzie przejazd stołu ka kółkach przez oba miasta. Organizuje je niemiecki Club Real, artystyczna grupa z Berlina i Wiednia realizująca projekt  Folkstheater/Teatr Ludowy razem ze stowarzyszeniem osób niepełnosprawnych TWK Słubice. Co dokładnie będzie się działo?

Stół zostanie załadowany upieczonymi uprzednio z ciasta chlebowego śledziami. W trakcie pieczenia uczestnicy będą obmyślać list do Europy. Zawarte w nim przesłania zostaną umieszczone w upieczonych śledziach. Listy mają także trafić do poczty butelkowej, aby w trakcie przejazdu stołu można było je rozdawać mieszkańcom. Każdy z obserwujących także będzie mógł wystosować swoje przesłanie dla Europy.

Miejsce spotkania wyznaczono 9 maja na godzinę 14.00 przy McDonald's we Frankfurcie. Stamtąd stół pojedzie na Plac Bohaterów, gdzie rozpocznie swoją właściwą transgraniczną podróż o godzinie 14.30. Pierwszy przystanek będzie miał przy poczcie, gdzie jeden ze śledzi zostanie nadany tradycyjną przesyłką do Brukseli.

Kolejnym przystankiem będzie most na Odrze. Uczestnicy dotrą tam około godz. 16. Na przygotowanej scenie odśpiewają piosenkę o Słubicach, a także odczytają list „Śledź dla Europy”. Następnie pojazd uda się w docelowe miejsce, na Europaplatz we Frankfurcie, gdzie uczestnicy będą razem z mieszkańcami świętować Dzień Europy (początek około godz. 17).

- Mamy stół na kółkach, którym można jechać przez miasto, czas, trochę pieniędzy. Szukamy ludzi ze Słubic, którzy chcą użyć stołu ,żeby ukazać, bądź przekazać coś miastu. Wspólnie stworzymy przejazd przez miasto, w trakcie którego was i wasze tematy stół na kółkach ukaże na ulicach Słubic. - opowiadają o projekcie sami organizatorzy.

Termin: 09.05.2017, godz. 14:00. Miejsce: przy McDonald's, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama