Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Fotografie ze Słubic pojadą aż na... Słowację

Przed Amatorską Komórką Fotografii Artystycznej (AKFA) kolejne wyzwanie. Słubiccy artyści pokażą swoje prace w ramach Festiwalu Fotografii w Levicach na Słowacji. Czyje fotografie wyruszą w świat?

AKFA

Grupa fotograficzna działa przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pod opieką Anny Panek – Kusz. Skupia osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania – od amatorów do profesjonalistów. Dzięki wspólnej pracy mogą one rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Słubiczanie mogli poznać wyniki twórczej działaności grupy już wielokrotnie, choćby w trakcie licznych wystaw w SMOK-u. Aktualnie jedna z wystaw ich fotografii dostępna jest dla wszystkich w słubickiej bibliotece. Jednym z elementów rozpoznawczych grupy, jest wydawany co roku kalendarz zawierający zdjęcia wykonane przez jej członków.

Teraz fotografowie ze Słubic będą mieli okazję zaprezentować się szerszej, zagranicznej publiczności. 13 maja wezmą udział w Festiwalu Fotografii w słowackich Levicach. Swoje prace pokażą: Witolda Cholewa, Mikołaj Czyżewski, Joanna Czyżewska –Korbus, Janusz Duszkiewicz, Tomasz Fedyszyn, Natalia Janczycka, Kamila Klepacka, Karolina Konczyńska, Artur Kozłowski, Krystyna Kruszyna, Emilia Kusz, Paweł Lech, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kamil Mirończuk, Dariusz Olechno, Julia Olechno, Halina Samsonowicz, Aneta Szcześniewicz, Agnieszka Woźny i Andrzej Zarywski. Fotografie powstały w trakcie zajęć w słubickim domu kultury.

Szlak do Levic przetarła swoim podopiecznym sama kuratorka słubickiej Galerii OKNO i opiekunka grupy AKFA Anna Panek – Kusz. W czasie ubiegłorocznego festiwalu zaprezentowała ponad 20 fotografii w ramach cyklu "Synteza symetrii". O jej sukcesie pisaliśmy w naszej publikacji. Teraz słowaccy odbiorcy będą mogli zapoznać się z pracami fotografików z grupy AKFA.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama