Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Dzieci i młodzież zaśpiewają w eliminacjach PRO ARTE

Przed nami eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z terenu powiatu słubickiego. Ci, którzy zaśpiewają najlepiej, pojadą na finały wojewódzkie.

Pro Arte Słubice

Lubuski Festiwal Piosenki odbywa się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Organizatorem imprezy na terenie powiatu słubickiego jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

- Ideą konkursu jest między innymi podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji muzycznej i tworzenie warunków do rozwijana aktywności wokalnej wśród młodych. To także możliwość wymiany doświadczeń między instruktorami muzycznymi – informują organizatorzy.

Udział w Lubuskim Festiwalu Piosenki mogą wziąć soliści oraz wszelkie grupy wokalne lub wokalno – instrumentalne działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży.Eliminacje w powiecie słubickim odbędą się 26 kwietnia z podziałem dwie części i cztery grupy wiekowe.

Scena dziecięca:
  • grupa I – roczniki 2007 – 2010 oraz dzieci młodsze,
  • grupa II – roczniki 2004 – 2006.
Scena młodzieżowa:
  • grupa III – roczniki 2001 – 2003,
  • grupa IV – roczniki 1992 – 2000.
Każdy z wykonawców może przygotować dwie piosenki, ale musi zmieścić się z ich prezentacją w czasie 8 minut. Przynajmniej jeden z utworów powinien być zaśpiewany po polsku. Jury będzie oceniało poziom artystyczny, dobór repertuaru do wieku wykonawcy, ruch sceniczny i jakość akompaniamentu/podkładu.
      Laureaci eliminacji powiatowych pojadą na finały wojewódzkie, które odbędą się 11 maja w Nowej Soli (młodzież) oraz 12 maja w Świebodzinie (dzieci).
Termin: 26.04.2017, godz. 9.00. Miejsce: sala koncertowa SMOK, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama