Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Dzieci i młodzież zaśpiewają w eliminacjach PRO ARTE
reklama
reklama

Dzieci i młodzież zaśpiewają w eliminacjach PRO ARTE

Przed nami eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z terenu powiatu słubickiego. Ci, którzy zaśpiewają najlepiej, pojadą na finały wojewódzkie.

Pro Arte Słubice

Lubuski Festiwal Piosenki odbywa się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Organizatorem imprezy na terenie powiatu słubickiego jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

- Ideą konkursu jest między innymi podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji muzycznej i tworzenie warunków do rozwijana aktywności wokalnej wśród młodych. To także możliwość wymiany doświadczeń między instruktorami muzycznymi – informują organizatorzy.

Udział w Lubuskim Festiwalu Piosenki mogą wziąć soliści oraz wszelkie grupy wokalne lub wokalno – instrumentalne działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży.Eliminacje w powiecie słubickim odbędą się 26 kwietnia z podziałem dwie części i cztery grupy wiekowe.

Scena dziecięca:
  • grupa I – roczniki 2007 – 2010 oraz dzieci młodsze,
  • grupa II – roczniki 2004 – 2006.
Scena młodzieżowa:
  • grupa III – roczniki 2001 – 2003,
  • grupa IV – roczniki 1992 – 2000.
Każdy z wykonawców może przygotować dwie piosenki, ale musi zmieścić się z ich prezentacją w czasie 8 minut. Przynajmniej jeden z utworów powinien być zaśpiewany po polsku. Jury będzie oceniało poziom artystyczny, dobór repertuaru do wieku wykonawcy, ruch sceniczny i jakość akompaniamentu/podkładu.
      Laureaci eliminacji powiatowych pojadą na finały wojewódzkie, które odbędą się 11 maja w Nowej Soli (młodzież) oraz 12 maja w Świebodzinie (dzieci).
Termin: 26.04.2017, godz. 9.00. Miejsce: sala koncertowa SMOK, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama