Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Spotkanie z twórczością Grzegorza Przyborka

Galeria OKNO zaprasza na spotkanie z twórczością Grzegorza Przyborka - uznanego artysty i pedagoga. Fotograf najpierw spotka się ze słuchaczami na wykładzie, a następnie otworzy wystawę swoich prac zatytułowaną „NIE–LOT (i inne przypadki)”.

przyborek

Kim jest Grzegorz Przyborek? Realizuje się artystycznie poprzez twórczość w zakresie fotografii, rysunku, rzeźby i instalacji. Zajmuje się także teorią fotografii. Ma tytuł profesora, jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Pracownia Fotografii - Relacje z Przestrzenią).

- Grzegorz Przyborek to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci współczesnej fotografii. Jego realizacje to wypracowane pod każdym względem fotografie inscenizowane. To efekt końcowy, poprzedzony procesem twórczym od pomysłu, szkiców, po pieczołowicie budowane obiekty usytuowane w przestrzeni, które następnie fotografuje. Zdjęcia zostaną pokazane z towarzyszącymi rzeźbami, obiektami w tym również instalacja do realizacji „Powrót Golema” – opowiada Anna Panek – Kusz, kurator galerii.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18.00 w Galerii OKNO mieszczącej się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Grzegorz Przyborek zaprezentuje na niej kilka fotograficznych cykli tematycznych m.in. „Nie-LOT”, „Cepeliny” czy „Hommage a …”.

Artystę będzie można bliżej poznać w trakcie wykładu pt. „Świat złudzeń (fenomen fotografii)”. Wygłosi go dzień przed wernisażem, 27 kwietnia o godz. 17.30, także w Galerii OKNO.

- Fotografia stała się masowa, totalnie ogarnęła nasze codzienne życie. Chciałbym w ramach mojego pokazu zaprezentować różne sposoby patrzenia na fotografię i postawić kilka pytań, zachęcających do zastanowienia się nad istotą fotografii. Pytania są szczególnie kierowane do początkujących fotografów – zachęca Grzegorz Przyborek.

Na wernisaż i wykład wstęp wolny. Każdy, kto chciałby wysłuchać wykładu, powinien tylko dokonać wcześniejszego zgłoszenia (tel. 604 588 465) ze względu na ograniczoną ilość miejsc.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama