Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Transgraniczne warsztaty wielkanocne dla seniorów

Za oknem wiosna, a przygotowania do świąt coraz bardziej absorbują mieszkańców po obu stronach Odry. Seniorzy ze Słubic i Frankfurtu również wezmą w nich udział. W ramach projektu „citySPOTKANIA SENIORÓW ohne Grenzen” spotkają się na warsztatach pt. „Frühlings-Nest – Wiosenne Gniazdko”.

wystawa biblioteka_005

Ośmiogodzinne warsztaty świąteczne odbędą się 1 kwietnia we Frankfurcie przy Karl-Marx-Str. 11 w godzinach od 10.00 do 18.00. W ich trakcie uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tradycjami świątecznymi polskimi i niemieckimi. Przewidziano wspólne malowanie pisanek przy kawie i słodkim poczęstunku. Kto będzie miał ochotę, będzie także mógł pośpiewać wspólnie z chórem Konsonans ze Słubic, który wystąpi o godzinie 14.00.

Projekt aktywizujący seniorów po obu stronach Odry jest realizowany od początku marca. Zakłada on długofalowe działania na rzecz integracji osób starszych poprzez naukę języka, zdobywanie wiedzy o kraju sąsiada czy też wspólne kółko czytelnicze.

Wiodącym partnerem w projekcie jest frankfurcka spółka ARLE. W jego organizację zaangażowane są także także gmina Słubice, słubicki oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Środki na realizację projektu pochodzą m.in. z Unii Europejskiej.

Termin: 01.04.2017, godz. 10.00 – 18.00. Miejsce: Karl-Marx-Str. 11, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama