Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Transgraniczne warsztaty wielkanocne dla seniorów

Za oknem wiosna, a przygotowania do świąt coraz bardziej absorbują mieszkańców po obu stronach Odry. Seniorzy ze Słubic i Frankfurtu również wezmą w nich udział. W ramach projektu „citySPOTKANIA SENIORÓW ohne Grenzen” spotkają się na warsztatach pt. „Frühlings-Nest – Wiosenne Gniazdko”.

wystawa biblioteka_005

Ośmiogodzinne warsztaty świąteczne odbędą się 1 kwietnia we Frankfurcie przy Karl-Marx-Str. 11 w godzinach od 10.00 do 18.00. W ich trakcie uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tradycjami świątecznymi polskimi i niemieckimi. Przewidziano wspólne malowanie pisanek przy kawie i słodkim poczęstunku. Kto będzie miał ochotę, będzie także mógł pośpiewać wspólnie z chórem Konsonans ze Słubic, który wystąpi o godzinie 14.00.

Projekt aktywizujący seniorów po obu stronach Odry jest realizowany od początku marca. Zakłada on długofalowe działania na rzecz integracji osób starszych poprzez naukę języka, zdobywanie wiedzy o kraju sąsiada czy też wspólne kółko czytelnicze.

Wiodącym partnerem w projekcie jest frankfurcka spółka ARLE. W jego organizację zaangażowane są także także gmina Słubice, słubicki oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Środki na realizację projektu pochodzą m.in. z Unii Europejskiej.

Termin: 01.04.2017, godz. 10.00 – 18.00. Miejsce: Karl-Marx-Str. 11, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama